Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van olyan madár, amit ha...

Van olyan madár, amit ha elengedek reptetni, visszajön hozzám?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a ragadozó madarakat nem lehet tartani. De, csak azokat látom, hogy elengedik, és vissza repül az ember kezébe. Van még ilyen madár, amit ha elengedek, nem repül el örökre, szóval ha akarom vissza jön hozzám?
2010. márc. 14. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
galamb
2010. márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Mindegyik madáron van egy hosszú több méteres zsinór hogy ne menyjen el.
2010. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Komolyan? És amikor vadásztatják a madarakat, akkoris rajtuk van?
2010. márc. 14. 12:45
 4/9 anonim ***** válasza:

A ragadózó madár is úgy elmehet, mint az állat... Azok is csak be vannak tanítva, nem ösztönösen térnek vissza.


De pla varjú könnyen visszatér, mert éhenkórász. Csak jól be kell etetni, és önként fog hazajárni.

2010. márc. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akár hiszed, akár nem, szinte minden madarat be lehet így tanítani. A gond csak az, hogy a madarak nagy része védett.

Ragadozó madarak: sok tanulás, sok pénz, sok áldozat kell, hogy tarthass. A solymászoknak ez az életük. Vadásznod kell vele, járnod az erdőket, külön hely kell neki- ez egy életforma.


Magyar nem védett madarakat tudok javasolni. Ezek bizonyos vadászható madarak: szarka, szajkó, dolmányos varjú, seregély. A szajkóval járnál a legjobban, intelligens, okos, kíváncsi, szórakoztató, tanulékony, viszonylag kis hely kell neki. Ha érdekel, írok még.

2010. márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én az első hozzászólóhoz hasonlóan, szintén a galambot javaslom. Vannak abból is elég mutatós fajták. (nem posta) Könnyebb is nevelni, mint egy vad madarat. Ragaszkodni fog hozzád, ha egyedül neveled. A vad madarak is tudnak nagyon ragaszkodóak lenni, (szerintem, több törődéssel) de az ösztön nagy problémát jelent náluk. Minden tavasszal beindulnak a hormonok, és akkor nincs megállás. Nekem volt egy szarkám, amelyik csak estére volt bezárva, nappal csámborgott. Nagyon bírtam a búráját. Az első ivarérett tavaszán, még sikerült visszatartanom, (kis bezárással) de a következő évben elment csajozni.:(((((

Tehát galamb, galamb, galamb! Így még a hatóságokkal sem lehet problémád.

2010. márc. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, a csóka, a szarka is ilyen.
2010. márc. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag minden varjúféle ilyen. Azok nagyon intelligens madarak.

13:19-es vagyok

2010. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el Patay László Idomítsunk (illetve újabb kiadásban Szelidíts meg) című könyvét, abban le van írva hogyan tudod ezt elérni bármelyik fajnál
2010. márc. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!