Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa vagy hullámos papagáj?

Nimfa vagy hullámos papagáj?

Figyelt kérdés
Nem tudom milyet vegyek. Az inteligenciájuk, betaníthatóságuk, igényeik, beszédképességük (tudom mindkettő nehezen tanul, de tanítható, de melyik jobban?) alapján.

2015. okt. 15. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom szerint mindkettő jól szelídíthető,a Nimfáimat én inkább dallamokra tudtam meg taníttatni,A hullámosaim mondtak pár értelmes mondatott.Volt egy félig standard hullámosom az olyan volt mint egy kis majom amíg a többiek csak ültek és dumcsiztak addig ö folytan cipelt valamit!lepakoltam csipeszeket kis kupakokat az asztalra addig nem nyugodott amíg mindent nem dobálta le a földre sokat nevetünk rajta nagyon muris madárka volt.Nekem a hulli jött be.
2015. okt. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2015. okt. 15. 23:28
 3/6 anonim ***** válasza:
A nimfáknak nagyobb hely kell (kb. 30%-kal) és hangosabbak. A taníthatóság nagyon egyedfüggő, szerintem ne ez alapján válassz! Ha elég nagy helyed van, akkor válassz tetszésed szerint (gondolom, valamelyik fajt azért csak közelebb érzed magadhoz), ha nem, legyen a hullámos, és majd meglátod, az adott madarakkal taníthatóság szempontjából mire mész türelmes munkával. (Én is hullámos párti vagyok, a helyigény, a hangerő és a küllem alapján.)
2015. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a nimfákra szavazok. Valóban nagy hely kell nekik, mellette röptetéssel. Ha a tulajdonságaikat nézzük, nagyon barátságosak, aranyosak, tapasztalatból mondom, hogy nem hangosak annyira mint ahogy mondják (nem csak itt). Nagyon huncutok, kis bóbitás bohócok. Taníthatóságban egyénfüggőek, mert van olyan nimfa aki soha nem fog beszélni, és van olyan akinek be nem áll a szája. A nimfákra tényleg jellemzőbb, hogy a dallamokat tanulják meg, de nekem pl több szót is mond az egyik babám. Nyilván minden madarat párban kell tartani, tehát a nimfát is és a hullámost is, ez nem kérdés.

A hullámosok is tündéri madárkák, nagyon játékosak, kedvesek, és kisebb hely kell nekik. Tehát 2 hullámosnak kb akkora hely kell mint egy nimfának.

Én viszont jobban pártolom a nimfákat, szerintem ők jobban is törődnek az emberrel, és jobban közvetítik az érzelmeiket, de lehet hogy ezt csak én látom így a nimfáim miatt.

2015. okt. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hullámos párti vagyok, csendes, kedves ,okos,ügyes,játekos madárkák... tapasztalat! :)
2015. okt. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)
2015. okt. 16. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!