Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jól csinálom? (beteg papagáj...

Jól csinálom? (beteg papagáj gyógyítás)

Figyelt kérdés

Van két papagájom (hullámos) sajnos megfáztak mert mert anyu nem tudta hogy le kell takarni a kalitot szellőztetéskor. Hozzá értő állatorvost nem találtunk,de igyekszem mindent megtenni.


Tüneteik:tüsszögés,az ülőrúdba dörzsölgetik az orrukat,túlzott elevenség este

Gyógymódom:szobahőmérséklet:22 Cfok

Napi két alkalommal 20 perc infra lámpa alatt

Sok fürtösköles

Mák adagolása

Kamillatea itatása

Sós vizes inhalálás


Ez segít nekik? Hány nap múlva tapasztalhatók javulások?

Esetleg még valami hatásos módszer?



2015. okt. 17. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

En sajnos nem ertek ehhez de ennyi segitseg nekik sztem meghozza a hatasat :) remelem meggyogyulnak

Meg allatorvost keresgess ..

2015. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jót tehet nekik a fokhagyma. Kanári például ette. Mákot sosem próbáltam..Meg teafa olaj. tenyésztők jobban érthetnek hozzá. Ha elfajul, szükség lehet antibiotikumra.
2015. okt. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szèpen , hasznos válasz(ok)! :)
2015. okt. 25. 08:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nekünk, csak nlunk az öregebb madár volt így. Kifejezetten papagáj állatorvost kérdeztem meg, ő vitamint adott és antibiotikumot, de az antibiotikumot nem váltottuk ki mert mondták többen is (madarasok) hogy esélyes hogy elpusztul tőle, így csak a vitamint váltottuk ki, vetri dmg, rettenet drága, de szerintem megmentette a madárkát (már nem tudom az adagolást de az állatpatikában elmondják a madártipus szerint.

Én a sós vizes inhalálást napi 2x csináltam reggel és este, így használt, napi eggyel nem volt jelentős javulás-

a mák - nem ismerem és nem tudom hogy mire jó miként hat. Kamillatet is mérsékelten és nem forrón.

A fürtösköles sima köles, fürtökben, de lehet hogy a csumizra gondoltál?.... Az meg simán csemege. Olyan mintha azt mondanád hogy megfázott a fiad, pedig jó sok csokit adsz neki.

Zöldeleség, alma!! és a legfontosabb: SÁRGARÉPA!

2015. okt. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszike
2015. okt. 25. 21:23
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és a mák hasmenésre való mert az egyiknek az van és ezert kapjak
2015. okt. 25. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!