Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A seregély védett, vagy lehet...

A seregély védett, vagy lehet fogságban tartani?

Figyelt kérdés

Tudom hogy röpde kell neki, és tisztában vagyok vele hogy lágyevő így rovarokat, gyümölcsöket, marha szívet, főtt tojást és hasonlókat fogyaszt.

De nagyon tetszik, mind a megjelenése, mind a hangutánzó képessége.


2015. okt. 18. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Ne próbálkozz vele, tapasztalatból mondom. Állatkínzás. Mi két fiókát mentettünk, teljesen bele voltak ragadva a sárba. Megmostuk őket, először nagy rágcsálóketrecben voltak, amíg meg nem szokták a körülményeket. Később kerültek röpdébe, elvoltak, ettek rendesen, de látszott, szívesebben mennének inkább a szabadba. Nem mertük őket elengedni, mert ugye jaj mi lesz velük, kicsik még.. Pedig kellett volna. Öt hónap után elpusztult mindkettő, pedig gondosan ügyeltünk a táplálásukra, szerintünk.. Nem bezártságra való madarak(ahogy egyik sem), gyönyörködj bennük inkább a szabadban.
2015. okt. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valószínűleg ott egyébb egészségügyi gondok is lehettek...
2015. okt. 19. 20:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy voltak.. Pont arra utaltam, hogy nagy eséllyel nem tudja az ember megfelelően táplálni ezeket a madarakat úgy, ahogyan ők a természetben táplálkoznak. Nagyon gondosan etettük, tisztán tartottuk őket, mégis ez lett a vége.. El kellett volna engednünk őket minél hamarabb. Nem fogságba valók, hidd el. Persze megszelídül, talán még hangokat is utánoz, de most komolyan, saját szórakoztatásra megéri bezárni egy madarat?
2015. okt. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinek azt ajánlom, aki minden áron vadmadarat akar tartani fogságban, hogy várja meg, amíg talál egy sérültet!

Maradandó sérülés esetén a madár a szabadban nem tud megélni. Így életet is menthetsz.

Sajnos rengeteg van. Pillanatnyilag van nálam egy válltörött vetési, a zuhanyzóban, amíg nem találok neki jobb helyet, meg egy galamb.

Nekem is tetszik sok minden, pl.Steve McQueen Triumph-ja.

2015. okt. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!