Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jákópapagáj a házban mesélnétek?

Jákópapagáj a házban mesélnétek?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és nagyon szeretnék jákópapagájt (nem úgy szeretnék mint amikor a hat éves gyerek meglátja a kiskutyát és egy hét múlva már nem is érdekli...) Van egy cicánk, bár remélem ez nem nagy akadály. Tudom hogy parban kell őket tartani és hogy rosszab mint egy kétéves gyerek szóval rengeteg törődést igényel. És hogy nem egy olcsó jószág... Tudnátok írni további infókat akinek vannak jákói?

2015. okt. 19. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne. Később az iskola miatt nem lesz rá időd, ezek a madarak pedig szinte folyamatos foglalkozást igényelnek.


Igaz, nincsenek ilyen madaraim, de nem sokkal vagyok idősebb, így tudom, hogy pár éven belül nem lenne rájuk időd(és ezek az állatok egy életre szólnak, sokáig élnek). Az interneten pedig látni egy két csúnya képet, hogy mit csinálnak, amennyiben nem kapnak elég törődést.

2015. okt. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom naponta minimum 3-4 óra.. A sárgafejű amazont tényleg lehet egyedül tartani? Ezt olvastam valahol ez igaz vagy hülyeség?
2015. okt. 19. 22:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Inkább 7-8 az a 3-4. És lehet egyedül tartani, csak éppen a madárnak rossz. A papagájok társas állatok.


És az amazonnak is hasonlóan sok foglalkozásra van szüksége, bár azért ők nem ilyen tolltépősek, mint egy jákó.

2015. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!