Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek milyen papagájt...

Szerintetek milyen papagájt tartsak és miért azt a fajtát? Kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Én vagy verebpapagajra vagy katalin papagájra vagy nimfa papagájra gondoltam.

Nem muszáj párban tartani a kalitka h 40 sz 30 m 58 cm



2015. nov. 7. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Nekem két nimfám van, meg volt hullámosom is. Mindkét fajtát imádtam, de a nimfa közelebb áll a szívemhez, nagyon tudom ajánlani.

Manapság sok helyen olvasom, hogy mindenképp párban kell tartani, mert egyébként bekattan. Hát, az én nimfám jól elvolt egyedül is, véletlenül került hozzám még kettő, ma már csak az utóbbiak vannak meg (az első elrepült). Szerintem egyedül is elvan, ha eleget foglalkozol vele.

Állatkereskedésben ha jól emlékszem 3000-ért vettem a nimfámat.

2015. nov. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Nekem eddig nimfám és hullámosom volt.

Őszintén szólva én nem szeretem a hullámosokat. Elég bolondosak, sokat szemetelnek, túl sokat csipognak. A mi állatkereskedésünkben 2000 Forintba kerül, ha jól emlékszem.

A nimfa az én szívemhez is közelebb áll. Egy ezressel drágább, de szerintem sokkal intelligensebb és szerethetőbb. Sajnos nagyobb szája van, mint a hullámosnak, de szófogadóbbak.

Én mindenképp a nimfát ajánlom, könnyen szelídülnek, kontrolálhatóbbak.

2015. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Első vagyok.

A legelső nimfám egy tündér volt. Ráült az ujjamra, kiengedhettem repülni, ha ettem odajött az asztalra és megpróbált lopni a kajámból (általában kapott valami keveset belőle). Hangokat is utánozott. Pontosabban próbált, de mivel tojó volt nemigen ment neki.

Szerintem tökéletes első madár lenne, már ha nem volt még madarad. Ha volt, akkor is :D

2015. nov. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi
2015. nov. 7. 18:21
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
minden papagájt páraban kell tartani függetlenül attól hogy más hozzá nem értő vagy hülyeségetbeszélő mit mond!
2015. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
katalin mellett dönts...nagyon ragaszkodik hozzám és a párjához is, már aznap megszelidült ahogy megvettem....nagyon halk, az ára 4000-15000 FT között mozog
2015. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolók-úgy látom-nem vettek mindent figyelembe a kérdéssel kapcsolatban, ezért én leszögeznék néhány dolgot:


1, Ez a kalitka egy extra-törpésített zebrapintynek sem elég, egy papagáj(pár)nak-legyen az akármilyen fajta-pedig végképp nem!

Minimum ilyen méretűt nézz: [link]


Ebbe a kalitba mehet: törpe, hullámos, katalin, veréb, egyéb ilyen méretű madár.


Nimfáknak jóval nagyobb a szárfesztávolságuk, nagyobb kalitot igényelnek. (vagy inkább röpdét.)


2, Minden madarat gond nélkül lehet egyedül tartani, kis bökkenő az, hogy a papagáj valószínűleg szenvedni fog(még ha nem is látod rajta) , és hogy te SOHA nem pótolhatsz számára sehogy egy fajtársat.


Na jó, ha ismered az adott faj testbeszédét, tökéletesen tudod utánozni és rendeltetésszerűen használni a verbális kommunikációjukat, napi 12 Órát mellette tudsz ülni, és foglalkozni vele, tudsz vele együtt repülni, játszani, enni MADÁR MÓDRA, akkor talán.


De mindezt kiválthatod egy fajtárssal.

Nem tagadom, láttam már esetet, ahol ez működött, de sajnos csak egyet, azt se nimfával, hanem jákóval, a többinél a madár sajnos egyedül, foglalkozás nélkül, az általad leírt kalitkaméretben, egy tükörrel vagy csengővel tengette napjait.


És láttam már olyat is, hogy valaki egyszerűen minden idejét a papagájával töltötte, minden dolgot (kivéve az meberileg kivitelezhetetleneket) megcsinált neki, tejben-vajban fürdette, minden jóval ellátta(nagy kalitka, sok játék, sok reptetés és foglalkozás), a madár jól szocializált, körül rajongott családtag volt; és csak annyi szépséghiba csúszott a dologba, hogy a papagáj idővel inaktív, kedvetlen lett, elkezdte tépkedni a tollait, egyre inkább visszahúzodott, nem viselkedett természetesen, úgy mint a többi papagáj, -mert a gazdája, ergo egy ember, nem tudta neki mindazt a társas viselkedést mégse megadni, amit a papagáj igényelt volna, és amit egy FAJTÁRS nyújottt volna neki.


Igaz, hogy a legtöbb madár nem mutatja így ki, ha rosszul érzi magát, de higgyétek el, hogy az esetek 99%-ban a papagáj igenis magányos, max a gazdája nem veszi ezt észre. Az pedig szép és jó dolog, hogy Neked, első válaszoló, sikerült nem megőrjítened a papagájod, mert így meg úgy foglalkoztál vele, de azért ez általában nagyon nem így szokott lenni...


Szóval összegezve: egy fönt belinkelt kalitka (vagy nagyobb) méretű elhelyezéssel, párban tartva a katalinokat ajánlom, mert csendesek, és nagyon könnyen szelídülnek. Hátrányuk, hogy nehezen beszerezhetőek, és nem olyan olcsók. (a legközönségesebb színú madár is 5000Ft-tól indul)

2015. nov. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!