Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagáj párzása, és...

Fodor Virág Viktória kérdése:

Nimfa papagáj párzása, és nemének megállapítása?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni,hogy hogyan lehet megállapítani egy nimfa papagájnak a nemét,mert van nekem egy és szeretném tudni hogy milyen vele eltérő nemű papagájt vegyek.Párzására is kíváncsi vagyok,mit kell nekik enni adni,ha tojt külön kell e őket választani,és mikor párzanak,hány éves kortól.És minden egyébet.Aki tud atól szeretnék egy képet kérni a lányról és fiúról.
2015. nov. 12. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Tenyésztésre csak akkor kell gondolni, ha megfelelő méretű röpdét tudsz biztosítani. Kis kalitkában párzani sem fognak.
2015. nov. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megfelelő a kalitka,de köszi
2015. nov. 13. 11:45
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor kérhetek a kérdésemre választ?
2015. nov. 13. 11:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Jajj...


Lehet, hogy meg foglak sérteni.


1,Kalitkában nem lehet nimfát tartani, röpdét, vagy igazán óriási kalitkát igányelnek, 2, semmilyen madarat nem lehet kalitkában tenyészteni, 3,ráadásul abszolút fölösleges bármilyen madarat szaporítani.



A tenyésztéssel kapcsolatban itt már leírtam mindent-ráadásul Neked.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__7234175-miko..


Lényegében ugyanazok a dolgok érvényesek a nimfákra, mint a hullámosokra a tenyésztés terén, bár talán egy kicsit később lesznek ivarérettek, és nagyobb röpdét igényelneke, mint a hullámosok, illetve nagyobb odú kell nekik.


Az előző válaszomban nem írtam konkrét méretet, de a hullámosok számára-tenyésztéshez-minimálisan 1,5 méter hosszú, 60 centi széles, 1 méter magas röpde az ajánlott (némely helyen a tartásukhoz is ez a minimális méret. )



De a nimfák sok mindenben különböznek a hullámosktól, habár ezen madarak tartói legtöbbször ezt nem figyelembe véve egy hullámos papagájoknk szánt kis méretű (pl.60x40x80cm) kalitkában helyezik el őket. A nimfákról tudni kell, hogy kivételesen nagy a szárnyfesztávolságuk (kb45cm) és ezért arányosan SOKKAL nagyobb hely kell nekik alig pár szárnycsapáshoz is, mint pl. a hullámosoknak. A legtöbb nimfáknak szánt kalitka mélysége viszont nem haladja meg a 40cm-t, és a hosszuk is csekély.


Éppen ezért szokták a hozzáértők azt mondani, hogy minimálisan 1,5 méter hosszúságú, 60-70cm széles kalit kell nekik, vagy röpde. És ebben még nem lehet tenyészteni, ahhoz hogy egy nimfa pár egészségben fele tudjon nevelni 5-6 fiókát, kéne az egy-másfél méteres mélység, és a 2 métert bőven meghaladó hossz.


Ivarmeghatározás:


(-Vadszínű madár esetén: a nemeket a színezet erőssége alapjánlehet meghatározni. A hím feje és melle elsősorban sárga,míg a tojón alig találni sárga színt.)


-Egyéb jellemzők:-hímeknek gyakran sötétebb a pofafoltjuk, a bóbitájuk.


-a tojó madár farktollainak fonákja (alja) sárgán sávozottak.


-a hímek általában énekelnek, a tojóknakkevés hangból a repertoárjuk.


-evezőtoll aljának a mintázata, ha meg tudod nézni, vannak világos foltok, amik hímeknél elmosódottabbak, mint tojóknál.



-Tenyésztés egy-másfél éves kor után ajánlott, az előző válaszban már leírtam,mit kell nekik adni, nem kell őket különvenni (tilos különvenni)

2015. nov. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!