Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tényleg NEM védett Magyarorszá...

Tényleg NEM védett Magyarországon a szarka, seregély illetve dolmányos varjú?

Figyelt kérdés

Én a wikipédián láttam ezt, és teljesmértékben nem bízom a wikiben, ezért megkérdezem itt.

Amennyiben a kérdés igaz, akkor ha fogok egyet (akármelyiket), akkor nem bűntethet meg érte senki, igaz? És akár a városban is sétálgathatok vele, amennyiben pedig ketrecben van a buszra is felvihetem, ugye?



2015. nov. 29. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Tényleg nem.
2015. nov. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A dolmányos és a szarka valóban nem védett, a seregély viszont habár a magyar törvények szerint szintén nem védett, de az úgynevezett Európai Közösségben természetvédelmi szempontból jelentős állatfaj, vagyis gyakorlatilag mégis az. A varjúfélék tartásáról itt egy korábbi kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__2473916-van-..

2015. nov. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A szarka és a dolmányos varjú (a többi varjúval ELLENTÉTBEN) valóban nem védett, sőt mi több, "vadászidényük" is van. Vadállatokat csak meghatározott időben foghatsz be, ebben az esetben csak a vadászidényükben, ami július 1-től február utolsó napjáig terjed.

Apróvadas területen szaporodási időszakban a vadászati hatóság külön engedélyével gyéríthetőek.


A seregély korábban valóban nem volt védett, de a számuk olyannyira lecsökkent, hogy védett fajjá nyilvánították őket, így eszedbe se jusson hivatalos engedély nélkül befogni.


A ketreces rész a busszal meg a hasonlók... maradjunk humánusak, amennyire csak lehet, bár nem tudom, hogy van-e erre valamilyen szabályozás. Mindenesetre nem ajánlom.


(természetvédelmi mérnökhallgató válasza)

2015. nov. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amennyiben háziállatként tartanám akkor nem számít a vadászidény, ugye?

Én nem gyéríteni akarom a populációt, csak a seregély érdekelne a legjobban, hogy tarthatom-e kisállatként (legálisan).

Viszont ha mondjuk egy szarkám lenne és azt tartanám kisállatnak nem bűntethetnének meg érte, ugye?

Ha meg seregélyem van azért megbűntethetnének?

2015. nov. 29. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!