Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A tegnap vásárolt, hullámos...

A tegnap vásárolt, hullámos papagáj lány hasmenéses, mivel gyógyíthatom meg?

Figyelt kérdés
Vettem tegnap két hullámos papagájt állatkereskedésben Veszprémben.A tojónak zöldes kakis a segge és olyan fénytelen lett a tolla.Ott nem tűnt fel nekem.hétfő előtt nem tudom orvoshoz vinni.Addig mit csináljak vele?Mit adhatok neki enni?Jó jönne most, valami segítség. 17/L

2015. dec. 11. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
valószínű hogy túl sok lédús gyümölcsöt kaptak, adj nekik száraz ételt és egy darabig ne kapjanak gyümölcsöt (tapasztalat) ha ez nem működik akkor valami vírusos betegség
2015. dec. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én kamilla teát adtam nekik(együtt van a két madár),homokot,szépiát ,meg fürtös kölest.Azt tanácsolták,hogy kínáljam meg mákkal.így a mageleségbe kevertem nekik egy teás kanállal.És felfűtöttem a szobámat 26-28 fokra.egyelőre ennyit tudtam tenni.Találtam egy szem Noroclav 50 mg -os kutya macska antibiotikum.de nem tudom adható e a madárnak.Nincs másom itthon.Ebből adhatok egy picit vajon ?
2015. dec. 11. 20:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Mennyi idő után kell javulásnak lenni?
2015. dec. 11. 20:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj nekik antibiotikumot!!! Pár napig a stressztől természetes a hígabb széklet. Egyszerű fürtös köles, sima mageleség, és durvább szemű homok a megoldás. Ha pár nap után sem javul, akkor állatorvos. Illetve tudnám még ajánlani a a Gastroferm nevű port ivóvízbe nekik. Az vitamin és probiotikum. Ha kérdésed van még, priviben elérsz.

Nekem 12 papagájom van, talán tapasztaltam pár dolgot eddig...

2015. dec. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Szia! Igaza van az előttem írónak. Csak az új hely miatti stressz lehet. Az én papagájom is csinálta, de pár nap múlva elmúlt. Fürtös kölest adtam neki. Vizes ruhával azért letöröltem neki a "popsiját", hogy ne zavarja a rászáradt kaki. Ne cseszegesd őket, kell nekik pár nap, hogy megszokják az új környezetet.
2015. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jesszus micsoda emberek hogy az első napon antibiotikummal szórnák tele az új kis papagájt akire rájött az idegf-sás, mert annyira beparázott, hogy nem eszik nem iszik csak retteg, kapkodja a levegőt erre antibiotikummal kezelnéd jesszus, sikítanék komolyan. Kérdező, ne hallgass az ilyenre. Ha neked lenne hasmenésed mert mondjuk vizsgázol, akkor sem vennél be antibiotikumot juuuj.

Sajnos ahoy látom, nincs párja, mert ilyenkor a már ott lévő kis társa segít neki, ő etetné addig amíg fel nem oldódik a stressz benne. Mindenképp vegyél neki párt és megoldódik a probléma.

Nekem 2 napig ment a hasmenés, addig, amíg a párocskája nem etette, utána megszűnt mert látta, hogy rendben van a dolog, nem ő lesz a vacsoránk.

2015. dec. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget ! Elfelejtetem írni hogy négy papagájt vettem két párt de csak egyikőjük volt hasmenéses.Már minden rendben vagy!Doktor ellátta és tartom a diétát,még pár napig :) :)
2015. dec. 14. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!