Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért visítanak minden nap,...

Miért visítanak minden nap, délelőtt a nimfapapagájaim?

Figyelt kérdés

2015. dec. 28. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha letakarod a kalitkát,akkor abbahagyják talán.(nekem is voltak papagájaim.
2015. dec. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, de nem tudom miért visítanak.
2015. dec. 28. 09:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Én sem tudom.

De azt igen, hogy az énekes madarak napi rendszerességgel (vagy naponta 2-szer) kinyilvánítják a területüket. Napkeltekor, esetleg napnyugtakor körbejárják, és hangoskodnak.

Lehet hogy emiatt. Csak tipp.

2015. dec. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mekkora a kalitkájuk, mennyit foglalkozol velük és engeded ki őket reptetni? Ugyanis, ha unatkoznak vagy mozgáshiányuk van, akkor is hajlamosak kiabálni.

2015. dec. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A kalitkájuk a 3. képen: [link]


Nem sokat foglalkozok velük.


Nem engedem őket reptetni, de csak azért mert utána nehéz őket elkapni meg láthatóan nem szeretik. (az elkapást)


Akkor mit csináljak vegyek nekik játékot?

2015. dec. 28. 15:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor ne csodálkozz, ez még hullámos papagájoknak is kicsi, nimfák még meg sem tudnak fordulni benne. Ennél nagyobb kalitka kéne és minden nap ki kell engedni őket, nem kell őket elkapni, ha a kalitkájukba rakod a kajájukat, előbb-utóbb megtanulják és ha megéheznek, visszamennek maguktól is. Ja meg még annyi, hogy ha nem foglalkozol velük, akkor minek vetted meg őket, ezek élőlények, nem tárgyak, amelyeket felraksz a polcra és ott elvannak, ezek rendszeres gondozást igényelnek.

Itt egy oldal, ahol le van írva a helyes tartásmódjuk: [link]

2015. dec. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kiengedtem őket de már másfél órája csak ülnek. Egyáltalán nem mozdulnak.
2015. dec. 29. 13:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek szegények hozzászokva a repüléshez, ne várd, hogy rögtö sokat fognak repkedni. Engedd ki őket minden nap, és egyre többet fognak mozogni is.
2015. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért visítanak így újév táján?

Nem kérdés.

Átmentek malacba.

2016. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!