Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hány tojás fér egy tyúk alá?

Hány tojás fér egy tyúk alá?

Figyelt kérdés
Vannak átlagos méretű (vegyes hasznú, FARM) csirkéim. Tavasszal, majd ha elkotlik egy-kettő, akkor hány tojást tegyek alá? Mikor lehet elkezdeni a keltetést úgy, hogy ne kelljen a csirkékre sokat fűteni tavasszal? Előre is köszi a válaszokat!

2016. jan. 12. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csibék kotlós alatt kelnek nem kell fűtened mert elég az a meleg amit a kotló ad. Én inkább április vége május eleje felé szoktam őket megültetni mert pont felnőnek mire hűvösödik az idő. Se előbb se később nem ajánlom a megültetést.1 tyúk alá kb. 10-12 toji fér el kényelmesen.Fontos hogy termékeny tojásokat tegyél alá (ha nincs kakasod szerezz be egyet). A kotlót mikor kotlik csak kukoricával etetsd és Naponta 1x Engedd ki. Érdemes április elejétől változatos étrendet,sok vitamint Biztosítani neki,hogy mire eljön a kotlás ideje elég erős immunrendszerrel rendelkezzen. A kotlás alatt fontos a nyugalom és a csend a fészke körül. Ha majd kelnek a csibék mindig szedd ki az épp kikelt csibét,hogy anyja Nehogy rálépjen. Mikor az összes termékeny tojás kikelt visszateheted a csibéket. A picúrokanak az első három napjukban gyenge kamilla teát és főtt tojást kell adni. Remélem segítettem.ha kérdésed van irj.
2016. jan. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hogyan lehet azt elérni, hogy elüljön egy tyúk? Vagy magától is el fog ülni tavasszal? Elég neki egy fedett 1x1.5 m nagyságú ketrec a tyúkosudvarban? Szerintem különrekesztem azt a részt egy kis kifutóval, hogy ne zavarja a többi csirke. Jó lesz így?

Bocsi ezért a sok kérdésért, de ez az első telem csirkékkel, és még sosem keltettem kiscsibét, pláne nem kotlóssal. Ha nem zavar, és eszembe jut még néhány kérdés akkor azt leírom, jó?

Köszi a válaszokat! :)

De lehet privátan is.

2016. jan. 13. 14:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Tavasszal ha szerencséd van elfog ülni egy pár tyúk. Mindig páratlan számú tojást kell alátenni. Fontos hogy az a hely ahol kotlik legyen zárt és lehetőleg sötét. Nálunk maguktól nem jönnek le a fészekről úgyhogy naponta 1x vagy 2x ki kell venni őket hogy egyenek, igyanak, ürítsenek.
2016. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A szomszéd barna tyúkja tavaly 12 csibét "ellett". Nem vicc! Mármint a 12 a nem vicc! :)
2016. jan. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2016. jan. 14. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen gyári hibridek igen ritkán szoktak elülni. Mert amelyik kotlásra hajlamos az kevesebbet tojik és azt kizárják a tovébbtenyésztésből.
2016. jan. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha még aktuális!

Szomszéd asszonyomnak nagy tyúkja van ő 25 öt tesz. Függ attól mekkora a tyúk. Ja.. És még egy tipp jobb ha a tojásokat páratlan számban teszed mert szerencsésebb

2022. márc. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!