Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma reggel észre vettem hogy a...

Ma reggel észre vettem hogy a hullámos papagáj tojásban, hallatszik hogy csipog benne a kismadár, és kopogtatja a tojást belülről. Kb mennyi idő múlva fog kikelni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 27. 11:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
A kelési folyamat, 24 óra, nem kell mindjárt nekiesni a tojásnak! Ha már elkezdte kipattintani, akkor esetleg kis rásegítés. A korai beavatkozás is káros.
2010. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

A hullámosok 18 napra kelnek ki, de előfordul, hogy ez eltart 21 napig is!


Várd ki az inkubációs időt és ne aggódj emiatt! A hullámosok olyanok, mint a verebek, le sem tudod lőni őket! :D

Képesek még a mínuszokba is költeni!

2010. márc. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Oké. KÖszi


Nem tudom hogy honnan szedte az a válaszoló aki mondta h bontsam ki a tojást,:S:S

Emiatt el is pusztult a kicsi :(:(:(:(

Nem is piszkálom már, had keljenek ki maguktol, a többi 20 db tojás.

Mert 4 papagáj ül:)

2010. márc. 28. 10:10
 24/34 anonim ***** válasza:
DEHOGY!ha a kismadár szorult helyzetben van akkor a tojók nem segítenek- de a hullámos papagáj kivétel :))) megvan szakkönyvben
2010. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
(elöző vok) ls a csiripelés is tök normális ez is megvan abban a könyvben
2010. márc. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Persze, persze!


A legjobb mindig a természetre hagyni az ilyen dolgokat!


Sosem szabad segíteni kikelni a kicsinek, mert akkor derül ki, hogy egyáltalán életképes-e a madár!


Milyen madár az, amelyik ki sem tud kelni magától? Ha segítesz neki, akkor meg lehet, hogy tojni nem lesz képes és akkor pusztul el! Ennek semmi értelme! Majd a természet elrendezi a dolgokat!


De akármennyire is nincs fias tojás közte az egy hónap kotlást legalább meg kell várni, hogy legközelebb se hagyja ott a tojásait hamarabb, hanem várja meg, amíg kikelnek a kicsik!

2010. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
nem szabad neki segíteni az anyamadár segít ha szorult helyzetben van a fióka vagy ha nem nagyon veszi észre tegyél valami finomat neki oda az odacsalja és észreveszi hogy fiókának gondja van ennyi
2010. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy honnan szedik sokan, hogy a kotló tojó segít kikelni a fiókáknak, de ez sose volt így és nem is lesz így, egyetlen madárfajnál sem!


Ahhoz, hogy valami madár lehessen magától kell kikelnie! Különben a természetben halálra van ítélve abban a pillanatban, ahogy elkezdődik a kelési stádium!


Ez teljesen logikátlan, hogy az anyamadár segít neki!

2010. ápr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

De de!

Segít a tojó a fiókának.:)

Ma kellt ki a másik kis madár, és már 2 napja kivolt ütve egy kicsit a tojás ( a kicsi kiütötte) és valami oknál fogva nem birt kijönni a tojásból 2 napig, és a tojó észre vette, és a csőrével ovatosan lebontotta a tojáshéját a kicsiről, és azután meg is etette:)

2010. ápr. 4. 14:45
 30/34 anonim ***** válasza:
57%

Na persze! Én meg szupermen vagyok! :D


Ezt te láttad a saját szemeddel, hogy a tojó kibontotta és aztán megetette?


Csak, mert még el kell telnie egy két órának, amíg teljesen felszárad és megerősödik annyira a fióka, hogy az anyja etetni tudja....


Most komolyan...hülyeségeket ne beszéljünk már, ami nem igaz, mert még saját magatokat is becsapjátok, nemhogy a többi laikus olvasót!

2010. ápr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!