Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájom az ürülékét eszi....

A papagájom az ürülékét eszi. Ez normális? Nem találná az etetőjét?

Figyelt kérdés
két napja vettem egy sárga nimfa papagájt.eddig még szórtam le neki magokat de most nem.és elkezdte enni az ürülékét..az itatója,etetője úgy van hogy van egy rúd és mellette van mind a kettő a rúdról el kéne hogy érje.lehet hogy nem találta meg azért eszi az ürülékét vagy miért?hogy tudnám rávezetni hogy ott van akkor az etető?vagy lejjebb kell tenni?
2016. jan. 20. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szoktak alul sétálgatni, ilyenkor általában kavicsot keresnek. Szórjál be neki kicsi homokot (boltban lehet kapni direkt erre valót) és akkor nem kell az ürülékét visszaennie.
2016. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nekem is van nimfa papagájom, de nem volt vele gond, hogy nem találta az etetőt. Az itató (ami ott volt mellette), az viszont nem esett le neki, mire is való, úgyhogy belenyomtuk a csőrét, hogy tudja, víz van benne. Azok is egy rúd mellett vannak elérhető távolságban, jó az úgy nekik. És így is, hogy tud enni-inni, ha lemegy alulra ő is megrágja az ürülékét. Nem tudom miért lehet, talán azt hiszi, az is mag, vagy - mint a kutyáknál - vagy benne valami, ami hiányzik a szervezetéből, fogalmam sincs. Szóval normális, és nem lesz tőle baja.
2016. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat! :)
2016. jan. 20. 15:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehet , hogy mész, foszfor, vagy kálcium hiányát érzi , azt próbálja visszapótolni. Szépia vagy homok nincsen a kalickában?

2016. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen tegyél be neki szépiát (csőrkoptató) és homokot is! Durvább szeműt ha lehet.

Az állateledeles boltban van olyan is, hogy ásványanyag tömb, majdnem olyan mint a csőrkoptató csak puhább.

Olyat is adj neki. Nézd, ilyen:

[link]

2016. jan. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ilyen van bent neki!de szerintem nem vette észre még vagy nemtudom
2016. jan. 20. 17:19
 7/11 A kérdező kommentje:
és az miért van hogy csak ül és néz ki a fejéből?semmit nem csinál néha felmászik az egyik rúdra.még meg kell szoknia a helyet vagy ez normális?
2016. jan. 20. 18:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért mit csináljon egy kalitkában? :D
2016. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hát vannak neki játékai azthittem majd játszik velük vagy valami.
2016. jan. 20. 21:09
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem két nimfám van, egyik se szeretett sose játszani.


Ők egész nap kb. csak alszanak, meg esznek. Egész délelőtt kint vannak, de akkor is csak repülnek picit aztán meg órákat ülnek a szekrény tetején és alszanak...és ez megy már 10 éve :D


Régebben voltak a kalitkában játékok, rá se bagóztak. Egyedül akkor mutatnak némi aktivitást, mikor mi játszunk velük, de ennyi :D

2016. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!