Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az egy hete vásárolt zebrapint...

Az egy hete vásárolt zebrapinty tolla fel van borzolva, nem olyan szép sima mint a fiúé. A csőrén meg valami kidudorodást látok, ami kemény. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Amúgy eszik rendesen, ugrál, csipog. Beteg? Mi a teendő?
2010. márc. 31. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon úgy néz ki, hogy paraziták lepték el!


Teendő: Beugrasz a gyógyszertárba és kérsz paraffinolajat, vagy perubalzsamot és bekened vele a csőrét és a lábát! Majd megvárod, amíg felgyógyul.

2010. ápr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos elpusztult. A kisállat ker.-be azt mondták vegyek egy másik lányt. Ott nem mondtak erre semmit. De most meg a fiú vakarózik.
2010. ápr. 2. 15:09
 3/10 Dávid ***** válasza:
Szerintem addig ne vegyél, amíg a fiú jobban nem lesz.
2010. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Helyes a megállapítás az előttem lévőnél!


A másik, hogy kereskedésben soha, de soha ne vegyél madarat, ha nem vagy hozzáértő! egy rész azért, mert képesek dupla annyit elkérni egy madárért, másrészt meg azért, mert különféle betegségek hordozói lehetnek és hazakerülve csak elhullanak idővel!


Inkább tenyésztőtől vegyél madarat! Ha Pesten laksz és közel a 17. kerülethez, akkor tudok egy tenyésztőt, akinek van egy 4 éves pár és szívesen odaadja őket max 800 Ft-ért darabját! Egészséges jó kiállású madarak! Még sok-sok utódjuk lehet!

2010. ápr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

A csőrébe atkák költöztek, amelyet az említett parafinnal nagyon finoman bekensz, így nem kapnak levegőt és elpusztulnak.

A felborzolt toll pedig megfázásra utal. Nem hogy ilyenkor, még nyáron is a kalitban mikor viszed haza, teljesen le kell takarni törölközővel pl. és nem fáznak meg. A másik hogy huzatos helyen tartottad őket ajtó-ablak közelében.

Amit ajánlok: NE vegyél egyelőre pintyet, hanem tanulj! Olvasgass szakirodalmakat, fórumokat mivel teli van a net és ha már elég okosnak érzed magad, menj el egy TENYÉSZTŐHÖZ és onnan vegyél pintye!.Én is így tettem és élnek-virulnak. Elvégre élőlényekről beszélünk és nekik is fontos az életük.

2010. ápr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Igazából a nagymamám vette őket (csak így egyszerűbb volt leírni). Próbálok neki segíteni, mert neki nincs net és a kisállat kereskedésben nem mondanak el szinte semmit. Persze, hogy sajnáljuk őket, hiszen ők is élőlények, csak direkt megkérdeztük lehetnek-e betegek (én halazok és abból indultam ki), de természetesen azt mondták nem. Most megpróbálok jobban utána nézni és keresni a közelben tenyésztőt (Veszprém megye). Sajnos már rátukmálták az újabb lányt, mert hogy nehogy magányában beteg legyen a fiú is. Most várunk mi lesz. Nem tudtok valami jó madaras fórumot mondani?
2010. ápr. 4. 10:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Dehogynem!


www.idre.hu/forum


Itt sok szakértő tenyésztőt találsz! És nagyon sok szakmai leírást a madarakról!

2010. ápr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első szabály: ujonan vett madarat nem teszünk egy kalitkába a másikkal, két hét karantén (külön kalitka másutt a

lakásban), amig ki nem derül, nem-e beteg az új. Az a kereskedő lelkiismeretlen gazember.

2010. ápr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget! Megfogadom a tanácsokat! Nem megyünk többet abba a kereskedésbe. De amúgy is halat sem veszek már boltból, csak tenyésztőtől, így lesz a madarakkal is.
2010. ápr. 5. 17:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Kijavítanám az előttem szólót, hogy a karantén nem két hét kell, hogy legyen, hanem legalább egy hónap, de az ideális idő a 6 hét!


További sok sikert a pintyekhez!

2010. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!