Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kezdő hullámos papagáj tartó...

Kezdő hullámos papagáj tartó vagyok, lenne egy pár kérdésem, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettem 2db hullámos papagájt (fiú/lány)

4 napja vannak nállam és néha trüszkölnek megfásztak?(szobába vannak)

Vettem nekik csőrkoptatót illetve adtam nekik almát,de nem használják meg nem eszik...Idegen nekik vagy nincs rá szükségük?

Nem láttam őket inni mióta nállam vannak (van előttük fris víz önitatóba is illetve egy müanyag itatóba)

Van egy fészkük a tojó nézegette illetve birbitélte de nem mentek még bele...De amit néztem fészkeket nem olyanok mint az enyém,lehet rossz fészket választottam? :(

(kerek vagy inkább ovális alakú a nyilás jó méretű amilyen kell)

Nyáron kirakhatom őket árnyékos helyre fürdetővel (vagy inkább napos)?

Illetve most ha süt a nap kilehet őket picit rakni egy két órára a levegőre?

Előre is köszönöm a válaszokat :)


2016. márc. 16. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Minek neked fészek, ha ennyire kezdő vagy?

Isznak akkor is, ha nem látod. Nekem másfél éve vannak hullámosaim, de egyszer sem láttam őket inni - ennek ellenére minden nap legyen előttük friss víz!

A csőrkoptató nagyon fontos, ha hosszabb ideig is sértetlen, akkor tedd másik helyre. Most még lehet, hogy új a környezet, de az is lehet, hogy rossz helyen van. (Nekem 3 különböző helyen is van, és megvan, melyiket szeretik használni a leggyakrabban.)

Ne vidd ki őket, főleg szeles erkélyre ne, mert megfáznak. Ki-behurcolni pár óránként amúgy sem lehet őket, mert abból megfázás és elhullás lesz! Ha kinn akarod tartani őket a nyáron (természetesen szélvédett, árnyékos helyen), akkor késő tavasztól szoktasd ki őket, amikor már nincs hideg, és azt is csak akkor, ha röpdéd van, mert egy 50-60 cm hosszúságú "börtönben" nem tudnak repüléssel hőt termelni, és elpusztulnak.

Az almát pár óra múlva vedd ki, ha nem eszik meg! Zöldséget-gyümölcsöt csak frissen adj!

A fészket vedd ki, az az, ami fölösleges!

2016. márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod a fészket már rég kivettem!

Nekem hullámosom nem volt még de ninfám igen!

Akkor jó időbe se lehet szélvédet árnyékos helyre kirakni csak ha röpdém van? Az a baj hogy az kint nincs bent tudom őket röptetni majd.

2016. márc. 16. 14:26
 3/9 anonim ***** válasza:

A benti röptetés tökéletes - persze ehhez madárbiztossá kell tenni a szobát, de ha volt már papagájod, ezt tudod.

Szélvédett helyre elvileg kitehetnéd, de ha állandóan hurcolod, akkor többet ártasz vele, mint használsz (a szél meg a hőmérsékleti ingadozások meg az állandó környezetváltozás miatt)!

Ha viszont lenne kinn egy kisebb röpdéd, és mondjuk a nyári hónapokban végig kinn lennének, az egészen más lenne.

2016. márc. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen volt egy ninfa hímem(odajött hozzánk többször és úgy döntöttük befogadjuk) ő az egyik szobába volt reptetve de nyáron mindig kint volt a kalitkájába és csak este volt behozva ezért kérdeztem...

Hát szeretnék egy kinti röpdét úgy döntöttem hogy szerintem csinállok nekik egyet.

Találtam egyet a neten ami kivitelezhető:(és akkár a szobámba is rakhatnám)

1m magas 60 cm széles keret (fábol) lábai 5cm és kis lyukú tyúkháló ez szerinted jó? Meg az aljára mit tudnák tenni? illetve hogy tudom az etető itatót a faágat berakni nekik?

2016. márc. 16. 18:21
 5/9 A kérdező kommentje:
Illetve ezt hogy madárbiztosá tenni a szobát jól tudom függönyt elhúzni nyílás zárókat becsukni illetve nem árt letakarni pl számítógépem meg a bútorom?
2016. márc. 16. 18:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Inkább hosszú legyen, mint magas. Min. 1 méter hosszú legyen, magasságra a 80 cm is elég, úgyis a legmagasabb ágakon fognak 95%-ban ülni, a magasságot nem igazán használják ki. A hossz azért fontos, hogy mindig tudjanak legalább pár szárnycsapást repülni. Szélességre 40-50 cm már jó.

Én ponthegesztett hálót használtam, az alja az enyémnek kihúzható módon van megcsinálva, hogy könnyű legyen tisztítani - én papagájhomokot szórok az aljára, persze ez külön tálkában is van, szerintem ez esztétikusabb, mint a papír. Az etetőt és az itatót egyszerűen ráakasztottam a ponthegesztett hálóra úgy, hogy az alját a vázhoz támasztottam.

A szobában még arra vigyázz, hogy ne legyen benn mérgező növény és ne eshessenek be semmi mögé.

2016. márc. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Növény nem lesz vagyis nem mérgező :)

Fú és a szekrény háta mögötti helyet hogy tudnám megoldani? mert elég kicsik oda simán betudnak menni...

Illetve a ponthegesztett háló mennyibe kerül? vagy még arra is gondoltam hogy fából lenne a hátoldala teteje a többi hálós vagy inkább hálós legyen mindenhol?

2016. márc. 16. 19:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Én épp most vettem ponthegesztett hálót 950 forint / nm-t.

Nekem a teteje meg az alja van USB lapból, de mivel én nem veszem ki, ez is csak esztétikai szempont alapján van (nagyon enyhe sátortető alakú az enyémnek a teteje). Ha mondjuk a hátoldalát vagy még egy oldalt (széliránytól függően) USB-ből csinálsz, az praktikus, ha kiviszed, bár szerintem nehezebb tisztítani - esetleg leragaszthatod lemosható tapétával (az enyémnek az alja van kibélelve lemosható tapétával, és rá jön a homok).

A szekrény mögötti részt úgy zárhatod el, ha pl. teszel valamit végig a szekrény tetejére )pl. egy szélesebb léc), ami elzárja a rést.

2016. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm válaszod majd szerkesztek párommal valamit :)

A szekrény tetejére az jó ötlet itthon meg akad is pár léc :D

2016. márc. 16. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!