Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van ket hullamos papagajom de...

Van ket hullamos papagajom de nem szelidek segitettek megszeliditeni?

Figyelt kérdés

2016. márc. 13. 08:54
 1/3 gom ***** válasza:

1.Tedd be a kezed hozzájuk,hogy megszokják.

2.Várd meg még megnyukszanak(ha megijedtek)és LASSAN nyúlj közelebb hozzájuk.

3.Próbáld megsimogatni őket.(az enyém azt szereti ha a fején igazgatom a tollait)

!ha nem sikerül 1 nap alatt,akkor a lépéseket tedd külön napra(1-et akár több napra)

vagy

Csak fogd a markodba az egyiket és simogasd.

2016. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a 2 egy szobában/egy kalitkában vannak, soha nem lesznek szelídek. Egymással jól elvannak, ezért nincs szükségük az emberre.
2016. júl. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A madarak nem is fognak maguktól megszelidülni, neked kell, és ne hidd azt, hogy ez a legkönnyebb dolog, mert ha azt hitted, hogy egyből a kezedbe ugranak és te kényeztetheted őket, akkor inkább vegyél macskát, vagy kutyát. Ehez sok türelem, és szabadidő kell, ha meg valamelyik nincs a kettő közül, még mindig az előbbi állatokat tudom ajánlani. Először is, vegyél fürtös kölest, azokban a boltokban, ahol lehet kapni madárkaját, azt is lehet kapni. Második, ha már több mint egy hónapja a szobákban van, és már megszokta a helyet, engedd ki, hogy repüljön, mert az neki is jót tesz, csak zárt be az ajtót, meg az ablakokat, és ha olyan a ketrecajtó, támaszd ki valami fadarabbal, ne a kezeddel!!!!! A reptetést minden héten legalább 3-szor csináld meg! Ezzel a madár jobban megszokja az új otthonát, meg téged is, mert vele kell maradj a szobába, mert ha visszamegy be kell, hogy zárd! Ha nem megy vissza, a vett fürtös kölessel vissza tudod csalogatni. Utánna az első röptetés után egy 3-4 héttel elkezdhet és a képzéshez hozzászoktatni, és ha nem megy először, ne add fel! Senkinek sem megy először. Én úgy csináltam hullámos papagájjal (egy kisfiú), hogy szépen lassan fürtös kölessel oda csalogat rám magamhoz, betettem a kezembe a kölest (így fogom továbbra is rövidíteni a fürtös kölest), és megpróbáltam azt, hogy rámenjen a kezemre. Mostmár ott tartok, ha a madár közel van a kalickához, rámegy a kezemre. És ne csak te közelíts, ő is had próbálkozzon. Egyébként a kézhezszoktatási idő madárfüggő, például ismerősöm madara sohasem szelídült meg, bár az azért is lehet, mert ő feladta (legalábbis nekem azt mondta). Remélem tudtam segíteni!
2018. dec. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!