Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Beteg a hullámos papagájom?

Beteg a hullámos papagájom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eddig semmi baja nem volt a papagájomnak, de egyszer csak leesett a kalitka aljára, nem bírt felkelni, dölöngélt. Már nagy nehezen felment a helyére. A mellkasa mintha ki akarna durranni vagy nem is tudom. A farkát fel-le mozgatja, a szemét nem nagyon nyitja ki. A párja teljesen jól van. Nem tudom őket szétválasztani, van másik kalitka, de nem szelídek. Félek, ha meghal a tojó akkor utána pár napra a párja is. Nem csak a mellkasa van felpuffadva, hanem a hasa is. Talán beleragadt a tojás? Bár nem hiszem, mert nem csináltak fészket, pedig tudtak volna miből. Régebben csinált már ilyet, hogy leesett, nem bírt felmászni, dölöngélt meg ilyenek, de nem volt felpuffadva. Most mi baja van? Valami házi módszer? Vagy feltétlenül orvos?

2016. ápr. 25. 13:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Kicsit lejjebb ment a puffadása, kezd eleven lenni. De azért várom a válaszokat!
2016. ápr. 25. 13:35
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Orvos... Borzasztó volt olvasni az írásodat. Félig meg van dögölve, de te még házi módszereken gondolkozol, mikor azt se tudod mi baja...
2016. ápr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, azért gondolkoztam házi módszereken, mert olvastam már ilyenekről, és valamikor hat az infralámpa meg ilyenek.

Amúgy már semmi baja az égvilágon.

2016. ápr. 26. 21:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a farkát fel-le mozgatja,az lehet annak a jele,hogy nehezen kap levegőt. De minimum telefonon megkérdezhetnél egy madarakhoz is jól értő állatorvost,mert ez nagyon nem normális dolog,akkor se,ha el is múlt.
2016. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Felhívtam 2 orvost is, de egyik sem tudott semmit. O_O

És ha elvisszük orvoshoz, akkor se fognak semmit tudni?

Viszont most megint ezt csinálja, csak nem dölöngél. Egy helyben van a kalitka alján. Gubbaszt, kicsit fel van puffadva a mellkasa és a hasa, a tollait felborzolja. Eddig semmi baja nem volt. Vasárnap takarítottam a helyüket.

2016. máj. 2. 14:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Jut eszembe.. A csőre végén van egy piros pont, de nem hiszem, hogy vér lenne, mert nem folyik. És a csőre olyan, mintha meg lenne repedve. Csőrkoptatótól előfordulhat ez?
2016. máj. 2. 14:24
 7/8 A kérdező kommentje:
Állatorvoshoz vittem, de sajnos nem tudott semmit sem. Lehet öreg volt már. Azt mondta ne reménykedjünk.. Hát.. Szegénykém meghalt. Most is sírok. Attól félek a másik is meg fog halni. Szerintetek ha veszünk mellé másikat akkor nem hal meg? Vagy?? :(( Bármit, bármennyiért, csak legalább a másik ne haljon meg. :(
2016. máj. 2. 15:41
 8/8 Ugribugrikukac ***** válasza:
Vegyél mellé párt
2016. máj. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!