Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet tenni a fiókával?

Mit lehet tenni a fiókával?

Figyelt kérdés
Van az udvarunkon egy fekete rigó fészek. Ma ugrott ki az első fióka (ugyebár ők fészekhagyó madarak). A tuja tövében maradt, készítettem neki egy elkerített részt is hogy biztonságosabb legyen. Délután még jól volt. Most este kimentem megnézni, és az oldalán feküdt. Nagyon hideg van kint, ezért behoztuk, de nem tudom mennyi esélye van..Azon kívül hogy betakargattam, tudok még érte valamit tenni? Sajnálom szegényt. :/

2016. ápr. 26. 20:55
 1/9 A kérdező kommentje:
[link] POntosan így néz ki, mint ezek a fiókák (tehát ennyire tollas).
2016. ápr. 26. 20:56
 2/9 A kérdező kommentje:
[link] Rossz volt a link. Remélem most jó.
2016. ápr. 26. 20:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azon kívül, hogy melegben tartjátok és enni adtok neki, többet nem igen tehettek.. Ha nincs különösebb baja még felépülhet.
2016. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Enni nem tudunk neki adni, oldalt fekszik, lenyelni aligha tudná szegény. :/ Melegben van, remélem felépül!!
2016. ápr. 26. 21:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Jobban van a fióka, tegnap este már csipogott is és kapott egy kicsit enni. :) Ma már a reggeli is megvolt. :)
2016. ápr. 27. 07:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Mit kap? Lisztkukac lenne ajánlatos kálcium porba mártva.

Esetleg ki lehet tenni egy kalitkában, hátha jönnek a szülők etetni, biztos még keresik, hallottam ilyenről.

2016. ápr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tojást eszik, a sárgájából és külön a fehérje részéből is kis gombócokat formálunk. Emellett most egy konzerv féleséget is kóstolgat. :) Lisztkukac is tervben van. Nem vittük még ki az udvarra, nem tudnánk hol hagyni, ráadásul most macskák is járkálnak a környéken. Marad addig amíg megtanul repülni, utána meg szabadon engedjük. :)
2016. ápr. 28. 16:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad hozzá nyúlni a fészekből kiesett fiókákhoz!Így már biztos hogy nem fognak érte jönni a szülei.De mivel már megvan ezért adok egy tanácsot:etetés után amikor elmész mellette vagy ott vagy és csipog akkor ne adj neki kaját mert ezt ösztönből teszi mivel ha meglátja az "anyját" azt hiszi hogy meg jött a kajával és bele is halhat a túl etetésbe!
2016. ápr. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a fészekhagyó típusokkal és alapesetben nem is piszkáltam volna, de ez a kismadár a hideg miatt teljesen áthűlt, gondolom te sem hagytad volna ott. :) Ha kint marad, reggelre elpusztul..Vigyázunk az etetéssel, nem kap túl sokat. :) A napokban el is lesz engedve mert már nem bír magával. :D Köszönöm a válaszokat! :-)
2016. ápr. 30. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!