Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtunk egy verébfiókát,...

Találtunk egy verébfiókát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kiesett a fészekbōl, hazahoztuk, most beletettem egy cipōsdobozba. Mit kéne tennem? Csináljak fūbōl egy fészket? És mennyire kell melegen tartani? Már vannak kis tollai.. Fontos lenne mert nem szeretném hogy baja legyen!

2016. máj. 16. 16:05
 1/10 anonim válasza:
Nézd meg, nincs-e megsérülve, aztán menj vissza oda, ahol találtad, hátha meglesz a fészke és visszateheted.
2016. máj. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jobb lenne visszatenni a fészekbe, ha lehet.

Így nem túl valószínű, hogy életben marad.

Gyakran kellene szemcseppentőből itatni, és apróra vágott lisztkukaccal etetni. Pontosan nem tudom, milyen gyakran, de 1-2 óránként biztosan.

2016. máj. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Rögtön a fészekbe kellett volna visszatenni. :/

Ha.most visszaviszed, az anyja már nem biztos, hogy elfogadja...

2016. máj. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
50%

VISSZA NE TEDD A FÉSZEKBE!!!!

Ha vissza teszed,majd az anyukája "megszagolja" és nem a saját illatát (hanem ez esetben a tiédet) akkor kitúrja a fészekből. így van ez a cicáknál és a többi állatnál is. ( jó, mondjuk nem mindegyiknél,de a madaraknál és a cicuknál, meg a kutyiknál biztos!!!)

Próbálj meg kukacokat találni és ürítsetek ki egy szemcseppes üvegcsét, jól mossátok ki (!!!!) majd töltsetek bele vizet. Ügyewsen gondozzátok és nézzetek szét a neten valami repülés tanító infóról is!! Sok sikert4 Ügyesek legyetek és remélem azért valamennyire tudtam segíteni. :)

2016. máj. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én is találtam egyszer,ugyanígy dobozkában tartottam.De Rájöttem,hogy nem sok értelme van.Pár nap múlva visszavittem oda,ahol találtam.Kis csipesszel kellett az apróbb rovarokat bedugdosnom a szájába.Gondolj bele mi lesz vele,ha majd repülnie kell.Te fogod megtanítani a kis dobozkában?Hogy fog életben maradni?Hogy fog táplálékot szerezni magának.Jobb ha visszaviszed.Mást nemigen tudsz tenni.Értem én hogy sajnálod.De az sem jo ha befogadod.Szabadnak született.Bizd a termeszetre,az majd elvegzi a dolgat.Nem o az első es nem is az utolso madárka aki kiesett a fészekből.
2016. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt minden le van írva:


[link]

2016. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kutyáknál és macskáknál nincs így....
2016. máj. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
NE TEDD VISSZA A FÈSZEKBE. Mert ahogy azt mar írtak az anja kilöki ès akkor biztoan meghal... Próbald meg te nevelni... Visszatenni csak akkor szabad ha te nem èrsz hozzá...
2016. máj. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem löki ki az anyja, a madarakat sok emlőstől eltérően nem a szagok zavarják. Vissza lehet tenni a fészekbe, az lenne a legjobb. Az MME cikkét, amit a 6. hozzászóló linkelt, olvasd el mindenképpen, minden szükséges infó benne van.
2016. máj. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2016. máj. 16. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!