Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen megoldást tudtok...

Zenon kérdése:

Milyen megoldást tudtok kártevő madarak ellen?

Figyelt kérdés

Felvázolom a helyzetet:


Vidéken élek, az udvaron tartunk tyúkokat.Igen ám, de a környéken kevés a macska, és az utóbbi években veszettül elszaporodtak a verebek.Amikor kiscsirkéink vannak, szó szerint ellepik a vájút, és amit kiadunk a csirkéknek, ők zabálják fel...ezek a sunyi dögök!Drága a takarmány, így különösen bosszantó, hogy a tyúkok inkább egymást ütik, de a verebeket nem, a takarmány felét a verébcsorda pusztítja el.Egész nap nem állhatok az udvaron, a madárijesztőtől, meg zacskótól nem félnek.Olyan pofátlanok, már reggel gyülekeznek ( vagy 50 db) az ól tetején, és lesik, mikor adom ki az ennivalót. :S

Nem tudom honnan jönnek, talán a szomszéd magas, nagy lombozatú fáiról, de egyszer arra is felmásztam, fészket nem találtam.Kérlek segítsetek!


2010. ápr. 9. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Dettó ugyanebben a helyzetben vagyunk, nekünk már nagyok a tyúkok, de így is rájárnak a verebek az etetőre.

Mi szimplán kifeszítettünk egy kerítéshálót (kicsit, könnyűt) a baromfiudvar felé. Elég egy részére is, az etetőrész fölé. Pl berakjátok az etetőt a falhoz, ól mellé , stb, és az ól tetejéről egy másfél méteres hálót kifeszítetek a baromfiudvar felé. Ez megzavarja a verebek röppályáját, enm tud "rárepülni" az etetőre, hanem manővereznie kell. Az itteniek nem voltak elég leleményesek, hogy így betaláljanak az etetőhöz, tehát ez is hatásos, de végső esetben fedjétek be az egészet. Ha nem külön udvaron vannak a tyúkok, akkor az etető felé egy jó darabon feszítsetek ki hálót, hogy semelyik "verébbázisról" :) ne lehessen egyenesen berepülni a kajáig.

2010. ápr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt...


Előszőr légpuskával lövöldöztük le őket, de aztán amikor eltaláltuka csirkét is rájöttünk hogy ez nem járható út..


Akkor azt csináltam, hogy be raktam nekik mindig az ólba a kaját, és miután beszoktaka verebek is, kifigyeltem mikor van "tele" az ól verébbel is és bumm be az ajtót!!


Aztán vérfürdő, és lakoma a macskáknak...

2010. ápr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miután már 15-20 darabot kiirtottunk nem nagyon jöttek..
2010. ápr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Gondoltam rá, hogy végül nekem is ,,vérfürdőt" kell rendeznem, mert az ól túl nyitott ahhoz, hogy teljesen elkerítsem, habár...egyéb ötletek?

2010. ápr. 9. 20:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha légpuskával elég kitartóan üldözöd őket egy jó darabig, akkor nagy esélyed lehet arra, hogy elhagyják a számukra veszélyes terepet!


Más módszer nem nagyon van!

2010. ápr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hello! Én a természetes megoldások híve vagyok: macska beszerzése, de csak ivartalanítva, mert így is rengeteg mindenfele a kóbor macska, bár lehet h kifogsz egy olyan macskát ami le se sz.rja a verebeket. Másik megoldás: ha van az udvar közelében jó magas, masszív fa, érdemes lenne rá telepíteni egy mesterséges ragadozómadár odút. Ezzel tennél a hazai ragadozómadár állományért is, azonban fennáll a veszély, hogy esetleg a verebek helyett a csirkék lennének a célpontok. Ezzel kapcsolatban menj rá a Magyar Madártani Egyesület honlapjára: [link] írdle e-mailben nekik a problémád és ők biztosan segíteni fognak benne,h milyen odút lenne érdemes kihelyezni és hova, h olyan madar lakja be,mely a csirkékre nem, de a verebekre annál inkább veszélyes. Üdv
2010. ápr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi a segítséget, és kösz a válaszokat!
2010. ápr. 13. 11:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Vigyázat!A mezei veréb [link] védett!Eszmei értéke 10 000 Ft.

De Angliából már nagyjából kipusztult mindenféle veréb,és tűnik el Nyugat-Európából!És nem csak kárt okoznak!Meg lehet figyelni,hogy mennyi férget,lárvát és egyéb haszonnövény rágcsáló állatkát etetnek meg a fiókáikkal!

Szerintem azt a helyet kell hálóval takarni,körbe venni,ahol a tyúkok a takarmányt kapják.

(Ha csak 10 mezei veréb volt a 04-09 20:20 által rendezett vérfürdőben,akkor már 100 000 Ft-os kárt okozott!A természettel harmóniában kell gondolkodni)!

2010. jún. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!