Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagáj a legmegfelelőbb?

Milyen papagáj a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés
Nos, szeretnék venni 2 papagájt. Sajnos nem ismerem őket ebben kérnék segítséget. Olyanra gondoltam aki barátságos emberekkel könnyen kézhez szoktatható és fogságban is rak tojást. És nekik gondolom szükségük van mozgásra, a szobámban elengedhetem őket? (Persze zárt ablak és ajtó.) Előre is köszönöm a válaszokat!

2016. máj. 18. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdőként a hullámos papagájt érdemes választani, aztán ha lesz már tapasztalatod, lehet másfelé is kacsingatni.
2016. máj. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is a hullámos papagájt javaslom, az a kezdők papagája :) Könnyen kezelhető, nem túl hangos, barátságos madárka.
2016. máj. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hullámosaim vannak, én is csak ajánlani tudom őket!

DE! Ne szaporítsd őket, addig semmiképp sem, ameddig nem ismered meg a fajt eléggé! Ha azonban szeretnél EGYSZER fészekaljat, akkor mindenképp tenyésztőtől vásárolj! (Én nem akartam fészekaljat, mégis egyértelmű volt, hogy tenyésztőtől veszem a madaraimat.)

Igen, kiengedheted a szobában (sőt!, úgy ideális) DE! előbb madárbiztossá kell tenned a szobát:

- növények ne legyenek (mérgezőek lehetnek)

- tükröket takard le, az ablakokon húzd be a függönyt vagy tegyél rájuk olyan madaras matricát

- ne eshessenek be sehová (pl. bútorok mögé), ne szorulhassanak be sehová (még régen egy ismerősünk madara nyáron a hátsó szellőzőn keresztül bemászott a cserépkályhába, és persze nem találta kifelé az utat:S)

Az a legjobb, ha van egy biztonságos helyük, ahol a kalitkán kívül pihenhetnek, miután már repültek pár kört. Alá tegyél újságpapírt. Ha olyan helyre szállnak le pihenni, ahol nem szeretnéd, hogy odaszokjanak, akkor onnan zavard el őket.

Abban a szobában, ahol tartod őket, ne használj füstölőt vagy hasonlókat!

A kalitka legyen min. 1 méter hosszú, 50 cm széles és 50 cm magas (a hosszúság a legfontosabb, hogy legalább pár szárnycsapást mindig tudjanak repülni, a magasság számít legkevésbé - úgyis a legfelső ágakon fognak 90%-ban ülni).

Természetes faágakat használj ülőrúdnak! Tilos betenni csonthéjas gyümölcsfák ágait (mérgezőek) és bármit, amit permet érhet. A fűz, a nyár a legjobb - nem forgalmas helyről hozva. (Én keskenylevelű ezüstfát találtam nem forgalmas helyen, arról nem írt semmit a szakirodalom mg semmilyen fórum sem, de nem lett semmi bajuk attól sem.)

2016. máj. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. máj. 18. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Kezdőként szerintem tökéletes egy hullámos papagáj! Nekem is van egy,nahyon szerethető,én már kézhez szoktattam :).

Mielőtt megvásároljátok a madarat,mindenképpen nézd meg nincsen-e valami baja szegénynek.Sajnos manapság az állatkereskedésekben is egy kicsike kalitkába zsúfoonak legalább 5 papagájt,és egy itatóból isznak.( én már láttam ilyet sajnos).



Természetesen engedd csak ki,mindennap 30-40 perc rájuk fér.Pár dologra viszont ügyelj!:

-Ne legyen szúrós növény a szobában ( pl.: kaktusz)

-Ne engedd a madárnak,hogy egy virág levelét csipegesse,mert nem biztos hogy az összes növénytől baja lehet,de jobb az elővigyázatosság. :)

És az ablakot valahogyan (pl.: függöny) takard el,nehogy nekirepüljön.

Remélem hasznos volt :).

2016. máj. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!