Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik lenne a legmegfelelőbb...

Melyik lenne a legmegfelelőbb papagáj faj?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék papagájt, de nem vagyok benne biztos melyik lenne a legmegfelelőbb választás. Lakásban is tartható fajt szeretnék, ami viszonylag csendesebb, hogy ne legyen gond a szomszédoknak. Olyant amit meg lehet szelídíteni, hogy elfogadja az emberi közeledést.

2013. máj. 11. 14:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én javaslom a hullámos papit (bár eléggé szemetelős fajta) de jobban inkább a nimfa papagájt. Kezdőknek tökéletes ez a két fajta. Az aratinga jandaye papitól óva intelek :D Nagyon hangos :)

Sok sikert a tartásukhoz!

2013. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
nimfa a személyes kedvenc és akár kezdőknek is ideális. nekem is az volt az első azóta volt még belőle 3:)
2013. máj. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%
Nyugodtan választhatsz törpepapagájt is. Feltételezem, hogy úgyis párban tartanád, akkor "elcsiporognak" egymással és nincs az a szokványos hangzavar.
2013. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy a törpepapagájok "agresszívak", mármint nem nagyon válnak kezessé. Ez mennyire igaz?
2013. máj. 11. 16:01
 5/18 ParakeetLady ***** válasza:
66%
Jaj nemár. Nehogy bevedd ezt a "kezdők madara" szöveget. Olvass jól utána a dolgoknak, és válaszd azt a fajt, amelyik a legjobban tetszik. Ne hagyd rábeszélni magad egy olyan fajtára, amelyik nem is tetszik igazán. Én sem hullámossal és nimfával kezdtem és lám semmi bajuk a papagájaimnak, eléldegélnek valahogy, pedig nem volt előtte semmilyen állatom. Mindenképp kettőt vegyél így is csökkented a hangoskodás esélyét.
2013. máj. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Lényeg: olvass rengeteget utána (külföldi oldalakat is), nézz a kedvenceidről videókat, majd dönts. Biztosítsd a lehető legjobb feltételeket, a lehető legjobb ételt, zöldséget, gyümölcsöt, minél nagyobb kalitkát, sok foglalkozást, szeretetet. Mindenképpen megbízható tenyésztőtől vegyél fiatal példányokat.

Nekem hullámosaim vannak, imádom őket, adnak puszit, kézre ülnek, rámszállnak, az egyik pár szót már meg is tanult: szeretlek, szia, szia picim.

Sok nézelődés és kutatás után válaszd azt, aki a legjobban tetszik. A személyiségük úgyis adott, azon nem fogsz tudni változtatni. :)

2013. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A törpe sem agresszívabb, mint a nimfa.
2013. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
És törpék közül melyiket ajánljátok? Fischer, rózsásfejű, álarcos, stb? Mik a tapasztalataitok róluk?
2013. máj. 11. 21:33
 9/18 anonim válasza:
Amelyik jobban tetszik a viselkedésük szinte ugyan olyan nekem rózsásfejűm van és nagyon aranyos még táncolni is megtanítottam őőő nagyjábol:)
2013. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utolsó a madárkád nagyon édes lehet :D Párban tartod? És kézzel, vagy szülők által nevelt?
2013. máj. 17. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!