Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Két hullámos papagájt szeretné...

Két hullámos papagájt szeretnék venni, egy hím és egy tojó legyen vagy két tojó, két hím? Mennyi idő múlva lehet őket majd kiengedni a kalitkából, mert azt olvastam hogy egy ideig hagyni kell hogy megszokják a helyüket.

Figyelt kérdés

2016. jún. 25. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
22%

szia

ha egy tojót és egy hímet veszel akkor számíthatsz tojásra esetleg fiókára, de ez bonyolult egy kezdő madártartónak tehát vagy két hímet vagy két tojót ajánlok, viszont e kettő közül is a két tojó a jobb választás mert ők nem "vesznek meg" tavasszal. hát az első héten még nem ajánlatos kiengedni őket csak akkor ha már otthonosan érzik magukat

2016. jún. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Akkor is kell fiókával számolni ha testvérek a hím és a tojó.Mert egy helyről vesszük majd őket,már megnéztük a papagájokat.Jó körülmények között vannak tartva és egy kalitkában csak 4-5 fiók van,amikor már külön vannak a szüleiktől.Mondta a hölgy hogy majd még lesznek,mert ezek már biztosan nem lesznek meg mire mi szeretnénk venni.Csak akkor vesszük meg a papagájokat ha megérkeztünk a nyaralásból.Nem szeretnénk mindjárt azzal kezdeni hogy itt-ott vannak.
2016. jún. 26. 00:02
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Hát a két hím veszekedni fog, esetleg harcolnak hogy meg-ughassák a kezed v a füled ami sztem gusztustalan. Olyat is hallottam, hogy a gyengébb hímet kikezdte az erősebb: lett egy sérült és egy döglött madár belőle.

Nekem 1 fiú és egy lány van. A fiú közelítene a tojóhoz de persze a lány hallani sem akar a dologról és mégis nagyon szépen elvannak egymással, imádják egymást, csak néha vesznek össze, kb 1 percig :) Egymás nélkül képtelenek élni! Én a fiú lány párost tartanám logikusnak. Ha nem raksz odút, valószínűlg nem fog tojni a csajszi, vagy ha tojik is, nem kelti.

2016. jún. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.Először csak egyet akartam venni de sokat olvastam utána,hogy nem jó nekik,ezért döntöttem kettő mellett,mert ahol egy elfér ott kettő is csak nagyobb kalitka kell,és amúgy is kiszeretném egy kis idő múlva engedni.
2016. jún. 26. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. aktuális még a kérdés?
2016. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!