Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Verébfióka önálló evéshez...

Verébfióka önálló evéshez szoktatása?

Figyelt kérdés

Találtunk egy verébfiókát, akit sikerült felnevelnünk. Eszik, csipog, kakil rendesen, teljesen egészséges. A repülés is megyeget már neki, bár még kell egy kis idő amíg tökéletes lesz. Addig pedig nem akarjuk elengedni, hiszen a környéken rengeteg a macska és csak zsákmány lenne szegénykéből.

A probléma annyi, hogy én jövőhéten táborba megyek, és mivel a szüleim csak késő délután érnek haza, nap közben nem lenne aki csipesszel etesse, ezért fontos lenne, hogy megtanuljon önállóan enni, hiszen szerintem már amúgy is elég idős hozzá (nem tudom pontosan mennyi lehet, de 17-18 naposra tippelek).

Hogy tudnám elérni, hogy önállóan egyen? Eddig azt csináltam, hogy megmutattam neki a kaját, leraktam egy kis tálkába elé, de nem sok érdeklődést mutat. Várjak, hátha megjön az étvágya? Vagy létezik más módszer?

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. júl. 2. 14:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha egyedül marad, mindig legyen előtte kaja. Amiután kirepülnek, még etetik a szüleik őket egy jó darabig, láttam. Lassan szoknak rá. Lehet ujjal 'csípegetni' velük, mint egy kotlós, mutatni, hogy azt meg kell enni. Ha egyedül marad és nagyon éhes, csak hozzányúl.

Még egy kis tülrelem kell.

2016. júl. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!