Kezdőoldal » Állatok » Madarak » HullámosPapagáj. Tudnátok...

HullámosPapagáj. Tudnátok róla írni?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerül mindennel együtt?

Rogazkodo?

Hol lehet venni (tenyeszet)?

Mennyi gondozás kell neki?


2016. júl. 4. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ára sok mindentől függ, de idei, fiatal madarakat már 800-1.000 forintos áron tudsz venni. Normális kalitkát ha veszel az körülbelül egy 8-10.000 forint. Ilyenre számíts, mert egy normális nagy méretű kalit ennyibe kerül. Jó állapotút lehet használtan is venni, azok olcsóbbak lehetnek. Rendkívül kedves kis madarak, ragaszkodóak a maguk módján. Párban tartsd őket, hidd el, cseppet sem lesznek vadabbak mintha magukban lennének. A napi rutinhoz hozzászoknak, mikor eteted őket, mikor foglalkozol velük, és észrevehetően várják abban az időpontban a jöttödet. Naponta kevés időt vesz igénybe a gondozásuk. Önetetőket feltöltve több napig lesz előttük élelem, naponta a vizet kell csak cserélni nekik. Takarítani 2-3 naponta ki lehet, attól függ mennyire csinálnak nagy piszkot, vagy mennyire zavar esetleg az ürülék. Vannak hobbitenyésztők a legismertebb közösségi oldalon is, madaras csoportokban, ott tudsz egész különleges színezetű egyedeket is megnézni, megvásárolni. Keresgélj.
2016. júl. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi. Meg egy kerdes,egyedul is tarhato?
2016. júl. 5. 12:34
 3/8 anonim ***** válasza:

tilos őket egyedül tartani!

a természetben csapatokban élnek. ha egyedül bezárod egy kalitkába akkor mindig hívni fogja a fajtársait..és depressziós lesz, meg is bolondulhat.. nem szabad egyedül tartani. legalább kettőt tarts.

a boltban kapható kalitkák drágák és kicsik. én házilag építenék egy kisebb röpdét nekik, sokkal praktikusabb szerintem. persze lehet kalickájuk szállításra, de ne abban tartsd őket, szerintem kimeríti az állatkínzás fogalmát.

2016. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor az se baj, hogzha 3-an vannak?
2016. júl. 5. 13:54
 5/8 anonim ***** válasza:

[link] itt jókat írnak a papagájokról és magára a térről,hogy mekkora hely kell nekik.

hárman is teljesen jól elvannak.viszont a nemekben nem vagyok biztos,hogy hogyan kéne. de mindenképpen jó nekik,hogyha többen vannak. 3-4 is mehet,ha van hely.

2016. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oke.Koszi
2016. júl. 5. 14:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Többször is tartottam hullámos papagájt, és mindig szép kort megértek nálam. Bár való igaz, hogy társas lény és nem szereti a magányt, én általában először csak a hímet veszem meg és egy-két hónapig magányosan tartom. A hím általában tanulékonyabb és ha egyedül van, jobban figyel rád, így egy-másfél hónap alatt sokmindenre megtaníthatod (pár szót beszélni, kézre szállni a szobából, stb.), amit így később sem felejt el, és a párja is több bizalommal fog hozzád viszonyulni, ha látja, hogy a hím bízik benned. Fontos, hogy fiatalon és max egy-két hónapot legyen egyedül, utána akármennyit is játszassz vele, elkezd befordulni, depressziós lesz, ezért egy minél rövidebb tanulási időszak után lepd meg egy párral. Leírhatatlanul fog örülni neki, és méginkább hálás lesz neked is érte. Egyesek szerint már ez a módszer is durva, de fiatal papagájnál az én tapasztalatom szerint működik (így sokkal inkább szülőként tekint rád). De tényleg nem szabad nagyon elhúzni, minél nagyobb, annál inkább vágyik társra. Ha odút is teszel nekik, költeni is fognak, de a kotlás alatt a tojó megtámadhatja a hímet (első papagájaim idején, nagyon kezdőként én is belefutottam ebbe, a tojó a hím fél arcát letépte, de szerencsére megmaradt a madár). A kotlás alatt vagy nagyon nagy kalitkában, vagy egy ráccsal ketté osztható kalitkában legyenek, a hím testi épsége érdekében - de ne nagyon messze egymástól, hogy ne idegenedjen el a pár.
2016. júl. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm sokat segitettél!
2016. júl. 9. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!