Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék venni egy Barátpapag...

Szeretnék venni egy Barátpapagájt. Nagyon megtetszett. és javaslatotokra lennék kiváncsi menyire jó ötlet ez? Ha nem akkor mért?

Figyelt kérdés
2016. júl. 12. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Előzetesben, annyit mondanék, hogy 1 papagájt ne vegyél, csak min. 2-t!

Ha 2-őt nem tudsz bevállalni, akkor ne vegyél 1-et se.

Lesznek okosok, akik azt mondják, hogy egyedül jobban megszelídül, de összetévesztik az emberre flexálással. (Ami annyit tesz, hogy azt hiszi te vagy a párja, de sohasem tudod azt nyújtani neki, amire ebből a szempontból szükséges lenne neki.)

Illetve azt is vedd figyelembe, hogy mekkora hely kell nekik, szerintem nem ártana a röpde helyén gondolkozni, ami, ha nem megvalósítható, várni a dologgal. (vagy akkor egy normális röpde méret, és elegendő időre, felügyelettel, madárbiztos környezetben reptetni).

Ezek után, gondolkozz el rajta, hogy még mindig szeretnél egyet, vagy csak tetszenek neked.

2016. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem számtalan ismerősöm van aki egyedül tartja a papagáját.Utána olvastam és helyütt azt írják párban de vanak olyanok akik azt mondják egyedül is lehet tartani.

DE én nemtudom neked van e papagájod vagy sem vagy te szakértő vagy e eben.Nem cáfolom csak furcsálom miért ne lene jo neki egyedül pl.:a kutya is falkában él ugyebár farkas mégis hűséges és azt se tartják "csak párban"

2016. júl. 12. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kutya-emberbe nem mennék bele annyira (de kiváló ellenpélda), ha hihetünk a tudósoknak a kutyával már tízezer éves múltunk van. Az ő idegrendszerük szinte "alapértelmezett" az emberre tekintve. A madarakkal ez kicsit nagyon máshogy van.

Persze, a "legjobb" érv, hogy "sokan így tartják, szóval én is így fogom". Erre mondhatnám azt is, hogy: "sokan sorozatgyilkosok, én is az leszek" (huh ez kicsit erős :P)

De értve: Egy probléma nem szűnik meg, ha mások is csinálják és leutánozzuk őket...

Miért lenne neki rossz?

Elsődlegesen azért, mert nincs FAJtársa. Hiába egy párt nem tudsz pótolni egésznapos játékkal, foglalkozással. Te nem tudsz madár lenni, neki pedig egy másik madár kell.

Te se lennél 100%-ig boldog, ha egy másik állatfajjal kéne leélned az életed, teljesen egyedül. A madarak, papagájok rendkívül társas lények, társ nélkül pedig teljesen becsavarodnak. Tollat tépnek, hangoskodnak (hívják a másikat), depressziósak lesznek. És amikor azt hiszed "kezes", akkor csak pótolni próbálja veled a fajtársát. Sokszor későn veszik észre a gazdik, hogy gond van, beszereznek végre egy párt, azt pedig nem tudja elfogadni, mert téged tekint a párjának, azt se tudja már, mi/ki a fajtársa. És akkor ez "egészséges" papagáj.


Egyébként, ahol 1 elfér, ott kettőre sincs nagyobb gond... Nem tudom mi a bajuk az embereknek a párban tartással. Persze így "elviekben" nehezebb a szelidítés, de nem ez a lényege? Számomra nagyobb élmény, ha egy vadállat (mert a háziasítottól még messze vannak) képes másként tekinteni rám, mint egy ragadozóra, veszélyre, hanem inkább az ellentettjére. És ezt bizalommal érem el, nem pedig egy kínzott állattal. Mert igen, ez kb, felér egy kínzással. Sok országban törvényileg TILOS a papagájokat pár nélkül tartani.

2016. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi hogy segítettél.
2016. júl. 14. 09:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Hogy döntöttél végül?
2016. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!