Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Reggelente hallom, hogy az...

Reggelente hallom, hogy az ereszcsatorna és a tető között fészkelő (verebek? - is? ) kopognak valamivel. Ezek lehet, hogy leeszik fölülem a házat? (a téglákat, ill. a vakolatot a téglák közül)?

Figyelt kérdés
Már évek óta tart ez a dolog (legalább 10 éve, de lehet, hogy 50 (én 10 éve lakom itt, a ház 50 éves)
2016. júl. 26. 07:09
 1/9 anonim válasza:

Persze eszik csak nagyon lassan. Egyszer arra fogsz ébredni h nem lesz plafon.

Hagyd őket békén majd elmennek

2016. júl. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, a veréb fő tápláléka a vakolat, a tégla, és néha szoktak maltert is nassolni.


Azért kopognak, mert nyilván fészkelődnek, mocorognak, jönnek-mennek-repkednek.


HA mást is zvar, kérjétek meg a közös képviselőt, hogy keressen egy szakembert, aki áttelepíti a madarakat.

2016. júl. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi - ez egy családi ház, és nem mocorgás zaja ez, hanem konkrétan hallatszik, hogy a csőrével kopogtatja (csipkedi) vagy a maltert, vagy a téglát, vagy valamit, ami azért feltehetőleg az épület része. És nem mennek el - mióta én itt vagyok (10 éve, de nem folyamatosan) - megy a műsor. Engem nem a hangja zavar, hanem, amit valaki viccesen ugyan de említett.
2016. júl. 26. 11:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Manzárdot terveznek.

Hogy ehetné le egy veréb a házat..

Esetleg fészketraktak az eresz alá, mocorognak.

Ez ilyen darwin díjas kérdés

Akkor lenne komolyabb gond ha szalmaház lenne, és kárt okoznak a szigetelésben

2016. júl. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hidd el, ez nem mocorgáshang, hanem csipkedéshang...
2016. júl. 26. 23:01
 6/9 A kérdező kommentje:
Mint a fakopáncs - de nem az
2016. júl. 26. 23:02
 7/9 A kérdező kommentje:
mindennek ellenére, ha azt mondjátok, még senkiről nem ették le a tetőt,- én hiszek Nektek - és nyugszom békében... (a piros gomb megnyomása nélkül)(macskafogó c. rajz/animációs film)
2016. júl. 26. 23:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a csőrük kopogását hallod? Tetőtéri szobám van, pont rálátok a szomszéd ház tetejére, és szoktam látni meg hallani is, ahogy a verebek az ereszben "futkároznak". A kopogó hang az a karmuk, ahogy minden egyes ugrásnál odaverődik. Falat bontani még nem láttam egyiket se. :)

De nem tudom mi lehet ez náluk. Egyszerre 3-4 szokott ott lenni, olyan mintha játszanának, vagy valami viaskodás lehet, mert eddig úgy vettem észre, hogy a hímek csinálják ezt. Lehet Nálad is csak ez a szitu, nem pedig a tetőt bontják.

2016. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát, ezer százalékra semmiben sem vagyok biztos, de nagyon csőrrel való kopácsolásnak hallatszik, és ugyanarról a helyről (egy pontból) az összes koppanás. Majd egyszer megpróbálok ilyenkor kukkolni, hogy mi történik.
2016. júl. 29. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!