Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a galambokkal?...

Mit csináljak a galambokkal? Hogy irtsam ki őket?

Figyelt kérdés
A galambok már kb. 20 éve itt vannak és "laknak" a háztetönkön, illetve a padlásunkon. Folyamatosan szaporodnak, most kb.26 galamb van, elilyesztegetem őket, de mindig visszajönnek. Van 3 macskánk, felvittem őket a padlásra éhesen, de nem fogták meg a galambokat, a tetőn is voltak. Művarjú nem használt. A padlásra csak 1-2 megy be oda tojnak, a tető végén levő lyukon mennek be. De a tető és a padlás közti kinti részekbe is beülnek és ott laknak. Esetleg vadászgörény, vagy puska?

2012. aug. 13. 21:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*eljesztgetem, bocs a hibákért
2012. aug. 13. 21:02
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerezz valami kitömött madarat, vagy csak tollakat, és akaszd ki valahova, mintha egy elpusztult lenne, tuti eltűnnek. Mi a verebeket ijesztettük el pár lengedező csirketollal...
2012. aug. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

köszi, kipróbálom.

régebben fekete színű madár sziluettet raktam ki, az kb 1-2 hétig jó is volt, csak aztán rájöttek mi a szitu.

De akk valami művarjút megbróbálok beszerezni, hátha segít.

2012. aug. 13. 21:27
 4/16 anonim válasza:
50%
Kérdés: mi lenne ha megennétek a galambokat! Viccen kívül. Két legyet egy csapásra. Minden héten 2-3 galamb. Akár el is adhatod. Ha 20 évet kibírtátok akkor pár hónap már nem idő. Régebben talán ez még divat is volt, persze nem pont azért, hogy megszabaduljanak a galamboktól, de ki tudja hátha ez most bejön.
2012. aug. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Erre mi is gondoltunk már, csak az a kérdés, h így nem lehet fertőzést, betegséget elkapni tőlük?

Mert úgye annyi betegséget lehet kapni az ürüléküktől is, de nem tudom. Amúgy régen apukám azért tarotta őket, és megetteük. (én akkor még kisgyerek voltam.) De ezek már elvadultak és nem mi tartjuk őket.

2012. aug. 13. 22:17
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja, az ezzel a baj, hogy nem tudom megfogni őket, max 1-2-t, amelyik bement a padlásra. Tippek az elkapásra?
2012. aug. 13. 22:19
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia, a galamb ürüléktől nem betegszetek meg! Ez már tény!

De nem hiszem hogy túlságosan egészséges lenne ha városi galambokat ennétek vagy falun vagy?

2012. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A padlásra valahogy felmennek nem?

Zavarjátok ki őket, aztán foltozzátok be a lyukat. A magnón lejátszott vadmadár-hang, lehet hogy bejön

2012. aug. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én tuti nem enném meg, a városokban is azért irtják, riasztják őket mert iszonyatosan sok betegséget hordoznak.. a fészkeiket is szedjétek le, ne is legyen nekik hová visszamenni.
2012. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Látom megoszlanak a vélemények a betegségterjesztésről. Falun lakunk.

A lyukakat már megszüntettük, de ezek még így is bejutnak, mert úgy van, h a padlás a sátortető kb. 1-1,5 m magas része, de a ház egyik oldala alacsonyabra va csinálva, így ott is ferde plafonos helység van, ami nincs beépítve. És ott bemennek és onnan fel tudnak menni, de azt most megoldjuk. Ma felmentem a padlásra, már kb. 1 hónapja nem voltam, azt hittem, h nem tudnal bemmeni, erre megint ot volt 5 tojás, azt kidobtam, plusz kikeltettek 4 fiókát. Azokkal mi legyen?

2012. aug. 14. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!