Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy sérült postagalamb ül az...

Egy sérült postagalamb ül az ablakunkban. A mellkasán van egy horzsolás, a szárnya ránézésre nem sérült, de nem repül el. Kinek kell szólni ilyenkor?

Figyelt kérdés

2016. júl. 30. 11:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Van rajta gyűrű, de egyelőre nem mertem felé nyúlni. Félek, hogy megijed, elrepül (vagy próbál) és összetöri magát.
2016. júl. 30. 11:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Esetleg hálóval lehetne befogni. Nem látszik mit ír a gyűrűn?

Sérülten orvoshoz kéne vinni, vagy legalább fertőtleníteni a sebet, sebfedővel befújni, hogy ne köpjék a legyek. Ketrec-csapdával is lehetne valamit improvizálni

Találtam egy oldalt:

[link]

itt lehet gazdára találna

2016. júl. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam befogni, de sajnos elrepült. (Repülni tudott, csak gondolom, fájt neki.)

Két galambász is van a környéken, az egyikükhöz akartam elvinni, de nem sikerült :(

Remélem, hogy valamelyiküké, és akkor valahogy hazatalált .

2016. júl. 30. 19:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Szegényke. Nekem is van galambom és szeretem őket.

A galambok nagyon szívósak és gyorsan gyógyulnak a sebeik.


Nálam volt kint az erkélyen egy kisgalamb, mert ott költött egy kinti pár. Az én galamb párom, a bentiek akik nálam laknak, ők is éppen akkor engedtem, hogy kikeltsenek egy kisgalambot. Gondoltam a már nagyobbacska tollas kicsit kiviszem az erkélyre a növények közé a másik kicsi mellé, hadd játsszanak együtt. Mire kimentem megint, a benti kicsi be volt húzódva egy kicsi féloldalra fordított cserépbe és a feje teteje csurom vér volt. Úgy nézett ki mint ha ketté vágta volna valami ragadozó madár. Szét volt nyílva a bőr. Aztán átgondoltam mi lehetett. A kintinek az apja megtámadhatta mert idegennek látta és az ő saját kicsinyét védeni akarta tőle.


A sérült galambot behoztam és a feje tetejét lemostam egy seb fertőtlenítő spray-vel ami nem csíp. Jódozni nem mertem mert az nem tesz jót ha felszívódik nagy mennyiségben. A kisgalamb kb két hét alatt annyira meggyógyult, hogy egyre kisebb lett a seb és a végén le is esett és a tollai is kinőttek a sérülés helyén aztán el is repült.

2016. júl. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!