Kezdőoldal » Állatok » Madarak » E kép alapján valamelyikőtök...

Ay carramba! kérdése:

E kép alapján valamelyikőtök el tudná magyarázni, hogyan lélegeznek a madarak?

Figyelt kérdés
Ez az a kép: [link]

2016. aug. 4. 08:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Sok kép van nyisd meg a képet és úgy linkeld be
2016. aug. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A repülés fokozott izommunkája sok energiát igényel. A hatékony légzés a madarak számára rendkívül fontos, hiszen így juthatnak elegendő oxigénhez, és ezzel energiához. A gerincesek közül a madarak légzése a legfejlettebb. Tüdejükben mind be-, mind kilégzéskor történik gázcsere, ezért ezt kettős légzésnek nevezzük. Mindkét tüdőhözlégzsákok kapcsolódnak, amelyek levegőtartalmuk miatt a test sűrűségét csökkentik. Belégzéskor a légutakon, vagyis a légcsövön, főhörgőkön át kerül be a levegő a tüdőszétágazócsőhálózatába, a hörgőkbe és a hörgőcskékbe. A hörgőcskékből nagyszámú léghajszálcső ered. A levegő ezeken áramlik keresztül és a légzsákokba jut. A léghajszálcsövek falát vérerek hálózzák be, itt megy végbe a gázcsere. Kilégzéskor a légzsákokból a tüdőn keresztül áramlik vissza a levegő a külvilágba. Ekkor a léghajszálcsövek felületén ismét történik gázcsere.

[link]

Őszinte leszek , szerintem az a kép, amit te mutatsz , bár tény nem vagyok állatorvos, de nekem elég elemezhetetlen, ezért küldtem ezt a képet :)

2016. aug. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!