Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik hídról lehet sirályokat...

Melyik hídról lehet sirályokat etetni és mikor?

Figyelt kérdés
Kedvenc szórakozásaimhoz tartozott a sirályetetés a Margit-hídról. Gyerekkorom óta és nemrég unokámmal együtt gyönyörködtünk a madárakrobatikában. De elköltöztünk és azóta megpróbáltam a Rákóczi-hídról, Petőfi-hídról és a csepeli Gubacsi hídról is. Nem sikerült. Csak a Margit-hídról lehet? Mikor érdemes megpróbálni? És jó nekik száraz kenyeret dobálni, vagy inkább valami mással etessük őket?

2016. aug. 22. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Erről még nem hallottam.

Mindenki kenyeret ad a madaraknak, bár nem túl egészséges, mert erjedve bélgyulladást okoz. Friss kenyérrel lehet inkább. Apróhal lenne az igazi, csirkehús. Csak gondolom az drága

Csak olyant láttam, hogy valakinek röptében kiszedték a kezéből a kaját

2016. aug. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Feltételezem, hogy télvíz idején éhesebbek. Rossz lelkiismerettel dobáltam a száraz kenyeret, de mentségemre legyen mondva, nem sokat. Próbáld ki, menjél ki a Margit-hídra és valahol féluton Pest és a sziget között kezdjél el sirálykaját dobálni. Nem kell sokáig várni, hamarosan nagy lesz a nyüzsgés és nem sok falat éri el a Dunát. Gyönyörködhetsz a bukórepülésekben meg az egyhelyben verdeső zsákmánylesőkben.
2016. aug. 23. 09:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Feneketlen-tónál a Kopaszi Gátnál rendszeresen lehet találkozni a kacsákkal, sirályokkal és újabban a Kopaszi Gátnál már a Dolmányos Varjuk is elkapják röptében a feléjük dobott kenyeret, kifli, zsömle darabokat.


Rendszeresen etetem őket(2 hetente): alkalmanként 10 db zsemlével és semmi bajuk nincs a madaraknak, ugyan olyan fürgék. Amit észrevettem, hogy egyre többen vannak, szóval ellenkezőleg hat a kenyér, zsömle, kifli a gyarapodásukra nem betegek hanem szaporodnak, kacsák nagyon édesek csak mindig összevesznek a bedobott élelmen, ezért nekik szét szoktam időnként szórni 1 -1.5 Kg takarmány kukoricát de akkor meg a Dolmányos varjukkal vesznek össze nagyon ritkán.


Megnyugtató őket etetni a Sirályok meg nagyon ügyesen elkapják a levegőben a feléjük dobott pékárut.


A legügyesebb madarak a Feneketlen-tónál vannak.

(ott van is egy beugró stég amiről lehet etetni a madarakat.)


U.i: évente pár alkalommal a Kopaszi Gátnál egy szerelmes pár hattyút is szoktam látni/ etetni nagyon barátságosak, közel jönnek a kajáért, már - már kézből veszik el, ha nincsenek körülöttük más madarak.

2022. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A kopaszi gátnál tényleg voltak kacsák, akik rámmásztak és tapogtak rajtam, mikor leültem.
2022. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!