Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagájnak röpde beltérre?

Papagájnak röpde beltérre?

Figyelt kérdés

Nyáron kaptam két hullámos papagájt, és hozzájuk egy nem túl nagy méretű kalitkát (akiktől kaptam sajnos nem értettek a madarakhoz). Mivel szinte egész nyáron itthon voltam, vagy ha nem én, valamelyik családtagom, egész nap ki voltak engedve, szabadon mászkálhattak a szobámban, csak akkor csuktam rájuk a kalitkát, mikor már elaludtak (azt is csak azért, mert nem akartam éjszaka rájuk feküdni :D ) reggel pedig velük együtt keltem és már engedtem is ki őket.

Sajnos szeptembertől ez már nem lesz lehetséges, mert nem akarom úgy kiengedve hagyni őket, hogy senki sincs itthon, a kalitkájuk pedig túl pici, hogy egész nap abban legyenek. Így apukámmal elhatároztuk, hogy röpdét csinálunk nekik.

A kérdés az lenne, hogy ezt milyen anyagokból és milyen méretben csináljuk meg, hogy a madaraknak teljesen biztonságos legyen? Viszonylag nagy szobám van rengeteg helyel, így a méret nem akadáj.



2016. aug. 23. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk a galamb-röptető volt normál épület 3 oldala tégla, és a negyedik tetőtől talpig drótháló, mint amiből a kerítések is vannak.


2 papagájnak szerintem egy 2m x 2x m-es, vagy 2 m x 1 m-es terület, lakószobán belül akár mind a 4 oldalát megcsinálhatjátok ilyen drótkerítés anyagból, vagy valamivel sűrűbb szövésű anyagból. Az alja legyen mosható, takarítható PVC, vagy hasonló, és persze a teteje is zárt. De a többi oldalán tudjanak kinézni, a lábukkal belekapaszkodni...és persze "berendezni" nekik, kis hinta, polcok, fészek-féle akármik, játékok...

2016. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
...és persze: kaja-pia! :)))
2016. aug. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!