Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az Ornitológián belül vannak...

Ay carramba! kérdése:

Az Ornitológián belül vannak még irányzatok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. valamelyikük az evolúciójukkal foglalkozik, a másik a viselkedésükkel, a harmadik a felépítésükkel, stb...

2016. aug. 26. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hivatalos szakszó nincs ilyesmikre, úgy tudom. De nyilván lehetsz úgy ornitológus, hogy kifejezetten csak a papagájfélék evolúciójával foglalkozol, valami egyéni érdeklődési köre mindenkinek van. De ettől még mind ornitológusok, akik madárbiológiával foglalkoznak.
2016. aug. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, Ornitológus szeretnék lenni.
2016. aug. 26. 11:15
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha egyszer prnitológus vagy, mindent kell tudj a madarakról, legtöbbször egy biológiai alappal indulnak. Vagy lehetsz etológus is, azt nem tudom ha tanítják itt. Az foglalkozik az állatok viselkedésével, de nem csak a madarakéval.

Viszont szakosodhatsz olyan értelemben véve, hogy melyik madárcsoportot ismered jobban, vízi/vihar/énekes/ragadozó/stb. madarak.

2016. aug. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék Ornitológus lenni, mert a madarakról nagyon sokat tudok, és szeretem őket. Mindenki mondja, hogy én Biológus leszek, de nem, mert ugye a biológiába a növények is beletartoznak, amik engem nem különösebben érdekelnek. A Biológián belül van az Etológia, ahogy te is említetted, de nekem az sem tökéletes, mert az minden állattal foglalkozik, és én csak a madarakkal szeretnék foglalatoskodni. És ezért tovább szűkül a dolog az Ornitológiára. Már csak az a kérdés, hogy azon belül vannak-e ágazatok.
2016. aug. 26. 14:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Abban én is gondolkodtam, hogy valamilyen biológiai alappal kell kezdeni ezt a munkát, és csak aztán lehet csak a madarakkal törődni.
2016. aug. 26. 14:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, azt hittem soha nem találkozom hasonlóval.

Mindenképpen biológiát kell végezned alapnak.

Én meg zenész vagyok, de madaras, bár inkább állatorvosi szférából közelítem meg.

A Babes-Bólyai egyetemen a biológusok csoportokra válhatnak, ornitológia, botanika stb.szerint. Magyarországon nem tom hogy van.

Hogy nyilvánul meg a madárrajongásod? Merre élsz? Soha nincs kivel menjek madarakat lesni.

2016. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy 2000-es kis faluban lakok a Kiskunságban (Jászszentlászló). Hát, saját füzeteket készítek, mindent megjegyzek és leírok, amit hallok, de nem szoktam madarakat figyelni, mert nem merek elmenni egyedül otthonról. Nekem az lógásnak minősül. Tudom, furcsának hangzik. Mással meg nem tudok erről beszélni, vagy vele figyelni, mert egyik osztálytársam se érdeklődi ilyesmi iránt.
2016. aug. 26. 20:57
 8/11 anonim ***** válasza:
Hm, hát az egy kicsit messze van, én meg Pesten. Ha van kedved, írogathatunk. Úgy látom tőletek nem messze egész kis természetvédelmi paradicsom van a Tisza mentén, ott biztos sok a madár.
2016. aug. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha nem bántalak meg, akkor megkérdezhetem hogy hány éves vagy? Én 13. Amúgy igen, errefelé tényleg nagy dzsumbujok vannak. Erdőkkel, mocsarakkal, tisztásokkal, stb.
2016. aug. 28. 17:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát bizony elég sok. kétszer annyi, mint te. Láttál-e már vízirigót? Cinclus cinclus
2016. aug. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!