Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kaptam egy pár galambot....

CINKE PAPA kérdése:

Kaptam egy pár galambot. Elkészítettem egy galamb duct, és egy részét bekerítettem szoktatni őket. Miket kell még megtennem?

Figyelt kérdés
1. Mikor érdemes eltávolítani a hálót, hogy ne menjenek el.2. Mennyi idő múlva kelnek ki a tojásból a fiókák.3. Milyen időközönként tojnak, és hányat.4. Mire kell felkészülnöm még?

2016. aug. 28. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Honnan kaptad őket? Kb.24 nap ha jól tudom. Ez mindig változó és atól is füg hogy van-e min. 1 fiú galamb. (Íjr privit ott részleteseben letudom írni)
2016. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Függ a háló levétele a fajtától,rakj fel képet és megmondom a fajtáját,a tojások 18 nap alatt kelnek ki,utána begytejet esznek kb 2-3 hétig
2016. aug. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kaptam még 8 db-ot így most összesen 10-en vannak. ha minden igaz 3db hím van közöttük.a többi lányt vajon ki kellene vennem? Próbálok majd fotót feltenni csak most nem jó hozzá a gépem.
2016. aug. 31. 22:10
 4/8 anonim ***** válasza:
ne vegyél ki semmit,maradjanak ahogy vannak,gondolom posták vagy parlagiak,rakjál be nekik kis gyümölcsös ládákat valami magasabb helyre bele szalmát.kislábosba víz+kukorica,búza vagy nekik gyártott eleség takarmányostól.vizükbe rakj hipót(régifajta háztartási) vagy ecetet 5 l enként kell 1 kupak minden héten vagy 2 hetente 1x maximum,ha még a csőrük körül nem nőtt ki a toll akkkor ki lehet őket engedni de ha már teljes a tollazat soha nem maradnak meg,ismerősöm vett 2 postagalambot kb 12 éve,de mára már volt neki vagy 50 db,de azt a 2t csak az idén engedte ki,hazamentek :/,sajnos sose maradnak meg az öreg galambok,de jó hír hogy 1 évben akár 6 fészekaljat is nevelnek páronként,az 12 fiók,és azok sose mennek el tőled,sőt elviheted őket több 1000km távolságra,visszatalálnak
2016. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ nagyon hasznos volt. Kb én is így képzeltem el hogy az öregek nem maradnak meg.Csak azt nem tudom ha lerakják a tojásokat mikor nyithatom meg a hálót,hogy ne hagyJák ott a kicsiket.a tál szénával mért kell azt nem értem.egy odÚkkal ellátott duct készítettem számukra a duc egy részét ahova betettem őket lekerekítettem.Szerintem lehet hogy három fajta is van belőlük.a hófehérek csőre tövén bütyök van a szemük körül narancssárga folt.A zöldes lilák gondolom csak posták lehetnek.Van egy aminek a csőre hegyes bütyök nélkül,fehér barna foltokkal. Egy személy lehet hogy nem ért hozzá azt mondta hogy az PÍPÖS tőle kaptam őket.
2016. szept. 1. 11:18
 6/8 anonim ***** válasza:
hát a szín mindegy,az nem határozza meg a fajtáját,küldj nekem képeket,megmondom mifélék,és akkor tudom mondani hogy ki lehet e engedni,meg kell e nekik valami + amit a fajta igényel,a szalmás ládában kell költeniük,a fiókok nagy helyet foglalnak és sokat ürítenenek,kell nekik a hely
2016. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sikerült lefotóznom őket de hogyan tudom ide feltölteni hogy lássátok?? lefotóztam a dúct is,hogy érthetőbb legyen a kérdésem.mert szerintem így nem kellene láda. a duc üregei ki vannak bélelve szalmával
2016. szept. 2. 23:59
 8/8 A kérdező kommentje:
2016. szept. 5. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!