Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van 1 hullámos papagájom amit...

Bíró Gyula Hunor kérdése:

Van 1 hullámos papagájom amit 1 napja hoztam és nem akar enni és inni se tudja hogy hol van az étele meg a vize de nem akar semmit csinálni mit csináljak?

Figyelt kérdés
csak ül és úgy csinál mint a kutyák amikor lihegnek nemtudom miért azon gondolkoztam hogy melege van de a szobámba nincs meleg levegő is van mert állandóan szellőztetetek mit csináljak?

2016. szept. 17. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Először még idegesek, sokk alatt vannak a szállítástól, környezetváltozástól, stb. Nyugalmat kell biztosítani számukra, semmi erős hanginger, vagy gyors mozdulatok.

Egy csendes sarokban legyen amíg megszokja. S akkor enni is fog. Csak türelem, nyugalom.Nem kell állandóan macerálni, azért nem kajál.

Az hogy liheg tátott csőrrel, lehet asztma, vagy légúti betegség, ami lehet fertőző, az első2 hétben karanténban kell tartani, ha van valamilyen egészségügyi problémája, megmutatkozik. Ez akkor fontos ha több madár is van a házban.

Szóval hagyd békén, tudomást se vegyél róla, kíváncsi természetűek ők úgy is.

2016. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 hónapig tart a karantén vagy akár 6 hétig. De ez 1 madárnál, ha nincs már meglévő akkor mindegy is.


A lihegés normális az elején. A stressztől van, majd elmúlik. Ha viszont megmarad az jelezhet betegséget.


Az összeszokás,szelídítés miatt én már az első naptól kezdve mellé ülnék, lassan mozogva de körülötte lennék hogy megszokja a jelenléte,engem. Közbe érdemes figyelni a viselkedését hogy mire hogy reagál mert megijeszteni nem kéne, csak a közelében lenni amennyire ő engedi,tűri bár egy tapasztalatlan szem nem tudom mennyire ismeri fel a jelzéseiket....

Az enyémekkel is ezt csináltam, 2.nap a tenyeremből ettek.


Remélem pár hónapon belül tervezel mellé fajtársat. Ha hím akkor akár másik hímet, ha tojó akkor csakis hímet. Mivel fajtárs nélkül csak szenvedés nekik az élet. Az ember nem tudja pótolni a fajtársat, nem tudja kielégíteni a szociális igényeiket.

2016. szept. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez a több ezredik ugyanolyan kérdés. Sokszor kifejtettük már ezt hogy ez miért van, minden madár egyformán ill nagyon hasonlóan reagál az új környezetére. ezek a madarak nem ostobák, de, tudja, hogy mi hol van csak nem mer odamenni. Mert akkora sokkban van hogy elnyomja az éhséget. Mint amikor te is megijedsz, nem a kajára gondolsz akkor hogy milyen jót tudnál enni.

És ne legyen huzatba a madárka az állandó szellőztetés miatt. És vegyél neki társat akkor nem lesz ennyire stresszes.

2016. szept. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!