Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagájom nem hajlandó megenni...

Papagájom nem hajlandó megenni a madárhomokot. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Rá tudnám venni valahogy, hogy megegye? Vagy esetleg a madárhomokban lévő ásványi anyagokat tudom más módon pótolni?

2016. okt. 7. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező: ne csinálj semmit. Ha kell neki, akkor odamegy, és eszik belőle. Én a nagyobb szemcsés madárhomokot ajánlom, a kisebb szemcséset nálam sem szeretik.

Lehet még neki adni ásványanyag tömböt, és kell neki szépia is.

2016. okt. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
#2: Elnézést, remélem megkapom méltó büntetésem :( Bár hozzáteszem, feltételeztem, hogy a kérdezőnek van annyi esze, hogy nem tesz ilyet, és elfogadja, hogy ha a madár nem akarja megenni, nem kell beleerőltetni.
2016. okt. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :D

Szépia az természetesen van nekik. Csak ők az első madaraim, és szerintem túlaggódom egy kicsit, mert szeretnék minél jobb gazdijuk lenni. A nagyobb szemű homokot kipróbálom, de ha azt sem fogja enni, akkor legalább már tudom, hogy nem kell ezen paráznom.

2016. okt. 7. 20:45
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
milyen formában adod nekik? a gyümölcsöt, amit kapnak hintsd be vele, mintha sóznád, és ne túl vastagon, mert tud bajt csinálni, ha túl sok homokot esznek. :)
2016. okt. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy magasabb falú tálba rakom ki nekik. Az egyik papagájom szokott csipegetni belőle, meg fürdik is benne, a másik viszont a közelébe se megy. De köszönöm, kipróbálom ^^
2016. okt. 8. 13:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyat használj ami apró kavicsoknak néz ki és ne olyat ami homoknak néz ki mert az túl aprószemű.

Egyébként meg ne aggódj, ösztönösen tudják hogy kell nekik a kavics az emésztésükhöz szóval enni fogja,eszi (csak lehet nem látod). Gyümölcsre,stb szórni nem kell mert akkor csak túl sok lesz. Ő tudja mennyit kell ennie belőle.

2016. okt. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!