Kezdőoldal » Állatok » Madarak » UV lámpa madaraknak? Mennyit...

UV lámpa madaraknak? Mennyit és hogyan?

Figyelt kérdés

Az egyik hullámosom elhullajtotta a tollát egy kis foltban a tarkóján. Doki rámondta, hogy vedlés, és hogy ne aggódjak. Miután néhány nappal később sem láttam tollkezdeményeket az adott területen utánaolvastam egy kicsit a dolognak és több helyen is az UV lámpát javasolják.

A kérdésem az lenne, hogy ez ugyanaz, amit a hüllőknél is szoktak használni, és ha az, akkor abból is milyen típust/márkát tudnátok ajánlani? Valamint ezt milyen időközönként és mennyit kell használni?

Minden választ nagyon köszönök előre is. :D



2016. okt. 31. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
ne vegyél szerintem lámpát,nem hiszem hogy lámpa hiány miatt van,nekem is volt libámnál ez hogy a tarkóján nem volt toll 1évig :(,éd gondolhatod hogy nem szenvedett hiányt fényben ő se mégis kihullott neki,szerintem valami érte,vagy másik csinálta vagy nem tudom,lehet vedlés is ,mert a vedléskor nem mindjárt jönnek a tokok lehet hogy egy hét is eltelik vagy több
2016. okt. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy liba meg egy apró hullámos papagáj nem egészen ugyan az a kategória. És mivel a papagájokat bent tartom, sajnos egyáltalán nem jutnak D-vitaminhoz, ami nagyon fontos a szervezetüknek, többek között azért is, hogy a szervezet fel tudja használni a kalciumot, így szerintem mindenképpen szükségem van arra a lámpára.

De azért köszönöm, hogy időt szántál rám. :)

2016. okt. 31. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Több dologról van szó.


1. Így igaz. UV fényre mirigyrendszernek,stb mind szüksége van szóval a tollproblémától eltekintve is kell nekik. UV hatására termelődik a D-vitamin is ami segíti a kalcium hasznosulását, ha D-vitaminhiány van akkor kalciumhiány is ami nem szerencsés.


2. Ha nem látsz tolltokokat akkor fennáll a gyanú hogy másik madár tépte ki ott a tollait és ugyanaz a madár szedi ki a tokokat is.

Lehetséges? Szokták egymás fejét vakargatni?

Az hogy egymást tépik az általában vitamin vagy egyéb hiány.

Kalcium, fehérje...


3. A doki megvizsgálta, vért vett,stb hogy ilyen simán rámondja nincs baja? Gondolom nem. Ilyen orvostól inkább menekülj. Magyarországon 1 madaras állatorvosról tudok, Budapesten. Hozzá járok én is.


4. Hüllőknek valót is lehet nekik adni de nem mindegyik jó nekik. Én inkább olyat vettem ami madaraknak való direkt. [link]


Kb. 40-50-60cm-re kell tenni a madártól(kezdetben amíg erősebb addig távolabb, utána közelebb). Aztán majd eldöntik aláülnek-e. Alkalmanként 2-3 órát ég az már jó szerintem. Van aki azt mondja naponta kell használni, szerintem ha heti 4 alkalommal használva van az már jó. Én nem használom naponta.

2016. okt. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

A doki nem vett tőle sem vért, és meg sem vizsgálta rendesen. Egyszerű kutyás-cicás állatorvos, madarat nem sokat lát, így nem is róhatom fel neki, de úgy gondoltam, ha csak megvizsgálja azzal nem ártok neki, hátha tud valami okosat mondani. Sajnos Budapesttől messze lakom, és kiskorú vagyok, se jogsim se semmim, a szüleim pedig egyáltalán nem hajlandóak bármit is tenni a madarakért, mindenüket az egyetemre félretett pénzemből fizetem, de imádom őket, úgyhogy nekem nem teher. :D

A linket pedig nagyon köszönöm, már én is próbáltam utána nézni, de csak hüllőknek való lámpát találtam.

2016. okt. 31. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!