Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Verebek ellen valaki?

Lovas Réka kérdése:

Verebek ellen valaki?

Figyelt kérdés
Már nem bírom tovább 3 éve költöztünk ki kertesházba vannak állataink. a csirkéknél betudnak repülni a verebek és kieszik a darát a vájúból de nem egy veréb több tíz. a csirkék alig esznek emiatt de ott állni nem tudok míg esznek. próbáltunk már mindent színes szalagot fényes szalagot szúnyoghálót (amivel az egészet nem tudjuk leteríteni) cd-vel is próbáltam sőt még a puskátis (csak ijjesztés nem ölés). ha kint vagyok átszállnak a szomszéd fájáea de amint eljövök onnan rendesen megszállják a vájút. Valaki segítsen mert már nem tudom mit tegyek. Az ól ahol a csirkék vannak csak ideiglenes míg akkorák nem lesznek hogy átmehessenek a nagyokhoz így nem akarom letakarni az egészet.

#verébellen
2016. nov. 14. 14:15
 1/4 Ay carramba! ***** válasza:

Mi is tartunk baromfit, és hát igen, a verebek tényleg nagy zsörtölődést okozhatnak. Sajnos ez ellen csak egyetlen egy olyan megoldás van, ami biztos:

Be kell az egész tyúkudvart hálózni valamivel (pl. drótháló, műanyagháló, vagy bármilyen más háló...).


Mert hát a tyúknak valahogy úgy kell ennie, hogy a veréb ne lopja el a táplálékot, csakhogy ez csak azzal érhető el, ha a veréb sehogy sem tud bejutni a vályúhoz, de ugyanakkor a baromfiknak is kell valahogy hozzájutnia az adagjához. Van más megoldás is, csak az vagy macerás, vagy hibádzik. Az én javaslatom viszont meg drága, de ha jól meg van oldva, akkor tutkó hogy beválik!

2016. nov. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ól ahol a csirkék vannak:tehát egy fedett valami, amit könnyen be lehet hálózni. Én is azt ajánlanám.

Amúgy a verebek száma egész Európában csökkenőfélben van, nem kéne őket bántani..nem beszélve arról, hogy védett, eszmei értéke 25000 ft.

2016. nov. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem nem semmi féle képpen nem akarom bántani őket csirkedróttal fedtük be de a szemem láttára átrepülnek rajta azon gondolkoztam van ilyen zöld madárháló vagy nemtudom mi a pontos neve nincs jobb ötletem csak azért nem akartam még venni mert egy hónap múlva átengedem őket a nagyokhoz így az az ól felszabadul szétszedem hogy üres legyen mert bevan építve rendesen de már gondolkoztam a gyöngyösön is ahoz viszont kell a háló
2016. nov. 17. 09:35
 4/4 anonim ***** válasza:
a csibehálón bemegy :D,semmit nem tehetsz,szemtelenek és fürgék,bántani ne bánts,inkább a tyúkokat szidd hogy félnek a verebektől,vagy ne adj annyit amit ot hagynak hanem reggel korán egyék meg mind és nem lesz verebeknek kaja nap közbe,a ragadozó madár sziruettet tudom ajánlani még,az hátha beválik,nálam a mulard kacsa úgy nyeli a verebet mintha kukorica volna :D
2016. nov. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!