Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Madarak

A kérdés
Ay carramba! nevű felhasználó kérdése:

A tyúkot miért mondják rengetegen csirkének?

Mindenhol hetente találkozok azzal, hogy a kifejlett tyúkot csirkének nevezik. Ez miért van? Sőt! Még az angol nyelvterületen is ezzel szembesülök!

Keress kérdéseket hasonló témákban: csirke, tyúk, a kettő nem ugyan az, hibás megnevezés

2016. nov. 15. 18:45  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Szerintem nem agrármérnökök és állattenyésztő mérnökök mondják. A többieknek meg szabad hülyének lenni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2016. nov. 15. 20:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A TV műsorokban, számítógépen, rádióban, és személyesen is mindenhol csak a csirkét hallom. Valahogy kialakult az a tévhit, hogy a tyúk az csirke.

# 2/5Időpont 2016. nov. 17. 16:16 Privát üzenet
Végre valaki! Engem is zavar. Meg a cicázás is... mikor az felnőttként már macska. Nem kell hozzá semmilyen diploma, mert az utolsó barlanglakó is tudja szerintem a különbséget. Szerintem, akik "helytelenül" használják a kifejezést, nem foglalkoznak vele.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2016. nov. 22. 21:48 Privát üzenet
Nem azért van ez, mert az emberek hülyék, hanem így szokták meg vagy így aranyos. Tudom én is a különbséget, de pl nem azt mondom hogy veszek egy egész tyúkot a piacon, hanem hogy veszek csirkét. Meg nem tyúk mellnek hívják, hanem csirkemellnek a kaját is. Nyilván ha egy baromfiólban állnék már tyúkokról beszélnék. :D
Cica esetében meg, főleg ha gyerekkel van az ember akkor aranyosabban hangzik.
Bocsi ha egy kicsit túl ragoztam. :)

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2016. nov. 30. 22:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Egyébként sokan mondják a csirke mellet tyúk mellnek...

# 5/5Időpont 2016. dec. 3. 20:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha egy csirkének levágom a fejét, az tényleg még fej nélkül is szaladgál pár percig? :O
Hány szőrszála van egy csirkének?
3 hetes csirkének milyen zöldet lehet adni?
Szerintetek igaz lehet hogy egy csirkének levágták a fejét és a teste tovább mozgott?
A csirkének tényleg csak egy veséje van?
Hány hetes kortól lehet lucerna darát adni egy csirkének?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Madarak rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | WebMinute Kft. | | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu