Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tudnátok olyan madarat mondani...

Tudnátok olyan madarat mondani ami nekem való? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Melyik madarat válasszam?

-nimfa

-törpe

-hullámos

-kecske

-vagy más kistesű madarat

Panelban lakok van két hullámosom és szeretnék egy harmadik madarat [külön kalitkában lenne] de nem tudom melyik fajta mennyire hangos,mennyibe kerül egy hónapban a tartása és mennyire könnyű megszelidíteni.Mentem kisállatkereskedésekbe érdeklődni de eltérő válaszokat kaptam pl.:nimfa hangos a másik boltban pedig azt mondták hogy csendes.

Válaszokat előre is köszönöm.



2016. dec. 3. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Facebookon találsz egy "Papagájosok" nevű csoportot, ott fel tudod tenni az ilyen és hasonló kérdéseidet, tapasztalatból elmondják milyen egyik-másik faj.


Leírom amit tudok(a törpe és a kecske mások tapasztalata).


Harmadik madár nem fog menni... Esetleg harmadik és negyedik lehet.

A nimfa jól tartva alapból nem hangos de a hím udvarol a tojónak időszakosan ami hangosabb. Abszolút nem kalitkamadarak. A kereskedésben látható összezsúfolt madarak ne tévesszenek meg. Közel ötven centi szárnyfesztávolságú madár. Így kb. 120cm hosszú, 80cm mély, 100cm magas ketrec kell neki és ez is minimum méret,reptetéssel.

Ijedősebb,félősebb madarak de szelídíthetőek.


Törpék nem azok akiket szelídség miatt vesznek. Nehezebb szelídíteni őket cserébe viszont láthatod ahogy a pár egymáshoz bújik és imádja egymást. Van jellegzetes hangjuk amit vagy tűrsz vagy nem,emberfüggő. Helyigényük hullámoséval egyező tehát 1 párnak kb. 100x50x100cm elegendő.


Kecskék nagyon aktívak így szintén nem kalitkamadarak. Nimfáknak való ketrec kell nekik. Szeretnek a ketrec aljában mászkálni,kaparászni. Hangjuk nekem tetszik. A szelídíthetőséget hirtelen nem tudom de olyasmi dereng hogy mivel hiperaktívak ezért jönnek-mennek. Nem ülnek rád pár percnél tovább mert repülnek tovább de ez egyedfüggő is gondolom.

2016. dec. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már hullámosod van miért nem veszel melléjük még pl 2t szerintem nincs szebb egy tarka hullámos rajnál még ha az kicsi is :D
2016. dec. 9. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig a hullámos mellet vagyok.
2016. dec. 9. 16:07
 4/6 anonim válasza:

Na jó figyu

a nimfa tényleg rohadt hangos és viszonylag nagy is.

3 hullámos nekem már egy kicsit furi lenne, a kecke pedig nem olyan szociális hullámossal.

a rózsásfejű törpe vagy bármilyen törpe jól idomítható és szelíd a hullámosokkal is.

sok szerencsét.

2016. dec. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Hogy neked mi fura az egy dolog de a hullámosok több száz-ezer fős csapatoka élnek a természetben szóval hogy nekik nem fura ha többen vannak az tuti. Sőt minél többen vannak a csapatban annál jobban érzik magukat csak a 2 pár az ami pont nem jó egy ketrecbe mert egyik elnyomja a másikat. De 2 párnál többen lehetnek egybe. Illetve a 2 pár külön ketrecben de közös kiengedéssel tökéletes.


Hogy a törpe szociális lenne a hullámosokkal azt erősen kétlem mivel a törpepapagájok mindegyik fajtája agresszív más fajokkal sőt a saját fajtársát is képes megölni vagy megszabadítani egy-két karmától, lábujjától.


Nimfák, kecskék közösen kiengedve jól elvannak a hullámosokkal mármint nem bántják egymást. Mindegyik elvan a saját fajtársával de a hullámosok időnként piszkálhatják a többieket, semmi komolyra nem kell gondolni csak a hullámosok szoktak rosszalkodni és nyomulni a szerelmükkel a többiekre de ezt megszokják és nincs probléma.

2016. dec. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem van egy nimfám meg 3 hullámosom.

Néha nagyon hangos a nimfa de néha olyan csöndben van.

Ha nagyon vqn tanítva akkor még beszélhet is a nimfa.

Én a hullámost ajánlom.

2016. dec. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!