Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy hullámos papagájom és...

Bencorio kérdése:

Van egy hullámos papagájom és remeg az egész teste. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
5 napja van nálunk egy hullámos papagáj(fiú) és néha remeg az egész teste. Nem tudom hogy miért mert kb. 20 fok van a szobában. Mi lehet a baja?
2016. dec. 31. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáld közelebb tenni a melegítőhöz, ez egy tipp mert nekem nincs ilyen madaram, vagy beteg lenne?
2016. dec. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fázik. Eszik-iszik egyébként?
2016. dec. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nincs huzatban? lehet, hogy te nem érzed, de attól lehet huzatos a kalickája.
2016. dec. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Huzat, vagy fázik. Nálunk 25-27 fok és a radiátor mellett félig le van takarva egy pokróccal. Csak a kalitka hátsó oldala.

Apró madárka könnyen megfázik.

2016. dec. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A "néha" mit jelent pontosan?

A remegés amiatt is előfordul hogy új helyen van. Ezen kívül egyéb okai is lehetnek.

A fázás nem valószínű mivel ezek a madarak jól bírják a hideget. A 20 fok teljesen jó neki.

2016. dec. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akik a radiátor mellet tartják a madarat mert"nehogy fázzon" (amikor egyáltalán nem fázik) azok remélem ugyanennyire odafigyelnek a megfelelö páratartalomra is!!!!!!!!

Ugyanis fűtésiszezonban akár tíz százalékra is lecsökkenhet ami nagyon kevés. Radiátor mellett a legrosszabb. Sivatagi madár lévén a hullámos jól bírja a szárazságot az esőerdei fajokhoz képest de kb.50%-os páratartalom nekik is kell.

2016. dec. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor is remeg ha fél! Tedd minél magasabbra a kalitkáját világos helyen és a közelében ne tegyél hirtelen mozdulatokat, és ne is hangoskodj! Idő kell neki míg hozzászokik az új környezetéhez! Az remélem eszedbe se jutott hogy megpróbáld megfogni vagy kiengedd! Mindent csak azután lehet elkezdeni ha megszokta az új helyét. Ha párja lenne, valószínűleg gyorsabban menne.
2017. jan. 1. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kösz hogy valaki ennyire aggódik de a madár énekel egész nap.

28 nm a halószobám ahol a madár van, nincs gond a páratartalommal sem, de ahogy elnézem neki sincs...

2017. jan. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsokat. A fázásra én is gondoltam de a neten is meg ti is azt mondtátok hogy a 20 fok jó. Remélem elmúlik.
2017. jan. 1. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!