Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SEGÍTSETEK! Találtam egy...

SEGÍTSETEK! Találtam egy félig megfagyott felnőtt verebet a hóban. Hogy tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
Ma a testvéremmel voltam vásárolni, és mikor hazafelé jöttünk, a bátyám meglátott valamit a hóban. Egy kis ideig néztük, és megláttuk, hogy megmozdult. Egy felnőtt, hím veréb volt. Levettük a tesóm sapkáját, és hazáig mentünk vele. Már evett is, ivott is, de nem tud rendesen felállni, repülni nem is próbál. Egy régi papagáj kalitkában tartjuk. Tőlünk fél, ha mefogjuk, megcsíp. Magától eszik, iszik. Mi történhetett vele? Rendbe fog jönni?

2017. jan. 5. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy elfagytak a lábai és szárnyai.

Talán rendbe jön a melegben.

NAGYON FINOMAN (!) kellene kicsit masszírozni a lábait, szárnyait, hogy meginduljon a vérkeringése.

De tényleg nagyon óvatosan, mert törékeny kis jószág!

Nem tudom milyen anyagi helyzetben vagytok, de esetleg meg lehetne mutatni állatorvosnak, bár most sokan le fognak pontozni, mert szerintük a veréb az "csak" egy veréb, de ő is egy kis élet.

2017. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Közben átgondoltam, hogyha nem tud rendesen állni, vagy repülni, lehet, hogy baleset érte (macska, autó, stb.,)- ezért is esett a földre - és ha el van törve valamije, akkor nem jó ötlet a masszírozás.

Ahogy sötétedik, takarjátok le a kalitkát, hadd pihenjen, aztán majd meglátjátok.

2017. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A maszírozás tényleg nem a legjobb ötlet, tekintve, hogy a madár vad, így ha megriad esetleg még kárt is tehet magában.

Szerintem is az a legtisztább ha vártok. Ne zargassátok túl sokat, neki most pihenésre van szüksége.

2017. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Most jól van, tettünk neki forgácsot, hogy melegen tartsa.
2017. jan. 5. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Főleg magvak használnak , alma darab , pékárut nem tudják emészteni .
2017. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy kenyeret, süteményt, stb. nem ehetnek.

Ma reggel ő ébresztett minket, nagyon kis cuki. Winter-nek neveztük el. Már tud normálisan ugrálni, a szárnyát próbálgatja. :) Szerintetek engedjük el, mikor teljesen egészséges lesz, vagy csak majd tavasszal?

2017. jan. 6. 15:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a tavaszra voksolnék, de legalábbis a sokkal jobb időkre.

Most jönnek még a komoly fagyok, -20-24fok, nem igazán ideális kitenni szegénykét.

2017. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!