Kezdőoldal » Állatok » Madarak » "Ha légi harcra kerül sor, a...

"Ha légi harcra kerül sor, a sólyom mindig legyőzi a héját. " Ez igaz?

Figyelt kérdés

2017. jan. 23. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az ilyen szélsőséges sarkítások, mint "mindíg" gyakorlatilag sosem igazak, mert lehet olyan körülményeket elképzelni, mikor az állítás nem lesz igaz. Nagyon kevés olyan abszolút eset van a valóságban, mikor mondhatjuk, hogy "mindíg".
2017. jan. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem támadják meg egymást.
2017. jan. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A sólyom általában véve erősebb, mint a héja. Nem hiszem, hogy halálosan lenne miért összeverekedniük. Amúgy meg egy tény, amit sokan nem tudnak: A madarak és a tengeri élőlények sokkal kevésbé agresszívek, mint a szárazföldi élőlények. Mégpedig a hatalmas terület miatt. Van, hogy három holló elkerget egy sast, vagy éppen kettő szarka egy sólymot. Mert nem akarnak élethalál harcot vívni, nem olyan gyilkos lények, mint az oroszlán vagy a tigris, aki ha kell ha nem letámadja a prédáját, akkor is ha utána otthagyja. A cápák között is sokszor ott úszkálnak a búvárok. Ezt így nem tudnák megcsinálni a hiénák között. Rögtön széttépnék az embert. És mivel a vízi (és a légi) élőlények sokkal nagyobb területen osztoznak, és sokkal több élőlénnyel (sokkal jobban fedik egymást a területek), sokszor átúszkálnak egymás területére, és nem kapnak össze komolyabban. A cápa legtöbbször csak akkor támad, ha éhes, vagy ha az áldozata vérzik. Ez egy szárazföldi ragadozónál legtöbbször elképzelhetetlen, ők ha kell ha nem támadnak. Elég ha hátat fordítasz nekik, de sokszor még ez sem kell.


[link]


[link]

2017. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
én már láttam baglyot tyúkra támadni vagy macskára,láttam sast amint megesz egy vércsét,szóval szerintem pont annyira veszélyes mint a szárazföldi,tán roszabb is,hanem a sólyom gyors így győzhet,de nincs olyan hogy mindig a sólyom :)
2017. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A ragadozómadarak csak akkor vadásznak, ha éhesek. Heccből nem öldösnek madarakat. Mivel a levadászható madár egyre kevesebb, ezért egyre többször kockáztatnak, ez lehet az oka, ha olyan helyen támadnak meg madarakat, ahol nem szoktak (pl. baromfiudvar).
2017. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az kétségtelen hogy a levegőben a sólyom a legügyesebb, olyan manőverekre képes hogy hihetetlen, a héját nem tudom de pl a sas annyit tud hogy nagy. Azért kell szikláról elrugaszkodnia, főleg csak vitorlázik. A sólyom meg olyan magasra felszáll hogy már nem látni, aztán meg olyan gyorsan "zuhan" lefelé mint a villám. Csak azért mondom mert volt egyszer egy film/videó erről ahogy a sólyom idegesítette a nála sokkal nagyobb sast.. Az csak vitorlázott a sólyom meg felrepült nagyon magasra és elkezdett zuhanni a sas felé, de az utolsó pillanatban hol elkanyarodott hol pedig mellette zuhant el.. A sas nem tudott tenni ellene semmit..

De tényleg nem lehet azt mondani hogy mindig ez, vagy mindig az győz, ha a héja támad először mondjuk meglepetésszerűen és a sólyom megsérül máris kiegyenlítetlen a küzdelem..

2017. jan. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a héja is ügyes,hisz még az átláthatatlan sövényen is átrepül,képes elkapni egy nyulat,az még a sólyomnak is nehezére esik,a sólyom egyetlen ügyessége a zuhanás,ha az nincs esélytelen,amúgy meg ölik ezek egymást jókedvből is,főleg a sas az ami veszélyes,minden más kisebb madarat legyilkol,és nem mindig eszi meg
2017. jan. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nincs köztük légi harc,ugyanis teljesen más a vadászati stratégiájuk. Amúgy melyik sólyomra gondoltál ? Vándor , kerecsen,vadász,vagy esetleg a rigó méretű törpesólyomra ? A kérdés szerintem értelmetlen. Egy tojó héja sokkal erősebb és robosztusabb , mint a sólymok. A sólymok leginkább a levegőben zsákmányolnak,a
2017. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Bocs,de mellényúltam . Folytatnám a választ. Tehát a sólymok a levegőben , a héják a földön zsákmányolnak. Sok megfigyelés van arra,hogy vándorsólyom zsákmányát nála erősebb (nagyobb testű ) ragadozó madarak einstandolják pl.a héják is,de ez a földön történik mikor a sólyom táplálkozni készül.Viszont a sólymok általában hatékonyabban vadásznak ,így könnyen zsákmányolnak újra ,de légi harc nincs köztük, legalábbis nem jellemző.
2017. jan. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!