Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy hollót meg lehet szelidíteni?

Egy hollót meg lehet szelidíteni?

Figyelt kérdés
Hogy egy ember barátja legyen, üldögéljen a kezén, hívásra jöjjön, és a barátság jelei látszódjanak köztük.

2017. jan. 27. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Legfeljebb akkor, ha az ember neveli fel. Befogott hollóval nem működne.
2017. jan. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Én tudok ilyenről(nem szeretnék sokat elárulni), de van ilyen,hogy annyira ragaszkodik a gazdájához,hogy konkrétan párjaként választja az emberét.

De nem az az állat,amit lehetne otthon tartani.Iszonyú erejük van és nagyon intelligensek(megkockáztatom,hogy okosabbak,mint a legtöbb ember). Az erejükhöz olyan példát tudnék mondani,amikor a család kutyának törte be a fejét a csőrével, mert féltékeny volt rá. Az okosságához meg annyit,hogy emberi hangot utánozva hívta oda magához a kutyát(mielőtt megölte).

Youtubon is van videó beszélő hollókról. Mint egy ember.

De tényleg veszélyes állatok,ha nincsen megfelelő végezttséged stb akkor ne is reménykedj ilyenbe,hogy összejöhet.

2017. jan. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

https://www.youtube.com/watch?v=8s9Jh5DJmAc (40mp-től)

Negroval én is találkoztam már,voltam bent a ketrecében, nagyon szelíd, odajött a kezemre :) hatalmas élmény,de otthonra azért nem kéne:D

2017. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A holló Magyarországon védett madár! Nem lehet befogni, se kis ketrecbe bedugni.

Ha ekkora madár érdekel és meg is lehet szeliditeni, akkor a nem védett dolmányos varjút szerezz be.

2017. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minden csillogó érdekli és ezért hatalmas csőrével belevághat a szemedbe.
2017. jan. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"a barátság jelei látszódjanak köztük."


B. meg, szerelmes ne legyen beléd?

2017. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sharingannal biztos.
2017. jan. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az egyik válaszoló által említett dolog hogy annyira ragaszkodik az emberhez hogy párjává válik. Ez egy rendkívül természetellenes és rossz dolog. Ennek semmi köze a ragaszkodáshoz ez pusztán amiatt van mert szegény madár túl intelligens és túl szociális ahhoz hogy egyedül tudjon élni emiatt pedig rákényszerül idővel hogy azt képzelje ő egy ember, az emberek a fajtársai. És fajra jellemzően az ösztöneit követve párt választ a "fajtársai" közül. Ettől még persze az ember nem fogja kielégíteni a szociális igényeit szegény madárnak mert teljesen más faj így egyáltalán nem él teljes és kiegyensúlyozott életet.

Ez a párkapcsolat idővel teherré válik mert a madár napi 24 órát igényelné a "párja" jelenlétét, figyelmét amit ha nem kap meg különféle problémák lehetnek. És azt se feltétlenül fogja eltűrni hogy más emberek, élőlények a "párja" közelébe menjenek így féltékeny, agresszív lehet velük. Arról nem beszélve hogy a madárnak ez a helyzet hogy párban próbál együtt élni az emberrel ez feszültséggel, stresszel teli élet neki.


Pontosan ugyanez van a papagájokkal is és pontosan ugyanezért kb állatkínzás papagájt egyedül tartani. A kevésbe intelligens fajokat meg azért nem jó egyedül tartani mert pl egy pinty kevésbé valószínű hogy az embert párnak tekinti de neki is ugyanúgy rossz egyedül ha egyszer csapatban élő állat alap esetben.

Szóval én egy ilyen állatot nem tartanék természetellenes módon azaz egyedül.

2017. jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó pár éve találtunk egy sérült dolmányos varjút (nem holló, de azért valamennyire hasonló). A szárnya tört el, sosem tudott újra repülni, így befogadtuk. Már akkor is öreg madár volt, mikor hozzánk került, 2 évet élt nálunk.

Megpróbáltunk mindent megtenni annak érdekében, hogy boldog legyen, de nem volt az. Borzalmasan hangzik így, de kicsit örültem, mikor elpusztult, mert tudtam, hogy nem volt neki így jó, viszont törött szárnnyal, teljesen életképtelenül pedig nem volt szívünk elengedni, hogy aláírjuk a halálos ítéletét.

Szóval én is csak azt tudom mondani, amit előttem írtak: ne tarts se hollót, se varjút! Ezek vadállatok, kegyetlenség őket elszakítani a természetes élőhelyükről. Ha pedig tényleg nagyon szereted ezeket a madarakat, etesd őket a kertedben telente, ha meg tudod tenni. Nagyon szépen odaszoknak, de befogni ne próbáld!

2017. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
inkább éljen az embernél kicsi kora óta mint hogy a mocskos vadászok kiírtják,ismerek embereket (hivatásos vadász) akik megfogják a szarkát levágják a lábát és elengedik!!mások a fészkét lövik agyon a kotlóval!!!ez normális szerintetek?részemről borzalmas!mocskos világ ez amiben élünk,egy papagájnál megértem ezt a párosdi dolgot de egy varjú más,ám nekik is jobb ha ketten vannak,ezért ha lehet ne 1 hanem 2 fiókát neveljünk :D
2017. jan. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!