Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy szoktassam össze a...

Hogy szoktassam össze a hullámos papagájaimat?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos és egy körülbelül 2 éves hullámos papagájom [nem tudta biztosra megmondani a boltos hogy hány éves].Mindkettő fiú.Úgy próbáltam összeszoktatni őket hogy naponta közelebb tettem a kalitkát.Összeengedésnél nem volt baj felrepültek a szekrény tetejére kicsit tollászkodtak repültek két kört aztán visszamentek a kalitkájukba és este együtt aludtak összebújva.Feltettem egy második etetőt hogy biztos ne veszekedjenek a kajáért.A fiatalabb próbál az idősebbel barátkozni[etetni, tollászkodni...] de az idősebbik átrepül a kalitka másik oldalára.Ha valamelyik elkezd enni a másik odamegy és megpróbálja eltolni a másikat és ha sikerül eltolni megint ezt csinálják a másik etetőnél/itatónál.Vegyem őket külön vagy hagyjam őket békén?

2017. febr. 18. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Hagyd őket. Ha elég nagy a ketrec és mindkettő tényleg hím akkor ellesznek.

Az viszont fontos hogy a kereskedésekben az eladók 95%-a nem ért hozzájuk. Szóval én a helyedben feltennék ide róluk pár képet hogy biztos olyan nemûek-e korúak-e mint mondták.

Egyébként a kb.2 éves dolog gyanús ugyanis nem lehet megmondani róluk ránézésre hogy hány évesek. A 10 éves madár kinézhet ugyanúgy mint a 2 éves. A pontos korukhoz az kell hogy gyûrûzött madár legyen mert a gyűrűn rajt van a kelési idejük. Gyűrű nélkül ránézésre csak azt lehet megmondani hogy fiatal vagy már ivarérett-e a madár. A nemüket is sokszor félremondják mert nem tudják hogy a kortól és a madár színétől is függ hogy milyen a viaszhártya színe. Ha teszel fel képeket segítek.

2017. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amit küldtél linket nem tudom megnyitni. Nem ad ki semmit.


Töltsd fel a képeket a kepkezelo.com oldalra és azokat linkeld be.

2017. febr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 darab kép alapján nem akarok 100%-ra mondani semmit mert minden képen máshogy néznek ki kicsit így több kép alapján szoktam csak általában biztosat mondani de a képen a fiatal egyértelműen tojónak néz ki és valóban kb.3 hónapos lehet. A sárga már nehezebb mert nincs egyértelmű különbség a tollazatban ennél a színváltozatnál a fiatal és a felnőtt között. A szemét se látni jól így az ő korára inkább nem mondok semmit. Hímnek néz ki.


Előfordul köztük kis veszekedés és mindig is lesz mert a hullámosok ilyenek.

A mostani helyzethez az is közrejátszhat hogy HA a sárga valóban felnőtt már hogy a kicsi még máshogy,gyerekként viselkedik de 1-2 hónapon belül ő is felnőttként kezd viselkedni, gondolkodni szóval nem lesz gond. Ha ugyanúgy ellesznek addig mint most a kis nézeteltérésekkel akkor nem kell aggódni, amíg nincs komoly összeveszés addig nincs baj.


A képen valami dobozon ülnek. Ilyen közelébe inkább ne engedd őket mert ha rágják akkor esznek is belőle ami nem egészséges. Csinálj nekik nem mérgező faágakból játszóteret a szobába.

2017. febr. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az én fiú és lány hullámos papagájom is szokta ezt csinálni
2017. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!