Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madáreledel, miért nem eszik meg?

Madáreledel, miért nem eszik meg?

Figyelt kérdés
Egy hete vásároltam madár eledelt(egy boltban áltam sorban a kassza előtt,szememben akadt a madár eledel,gondoltam megveszem)és kiraktam,szét szórtam a terasz peremén.Harmadik (utolsó)emeleten lakom,nagy hatalmas terasszal rendelkezik a lakás,az épülettől nem messze kb 3-4 méterre több fa is található,mindig tele nagyobb-kisebb madarakkal.Mint írtam,szét szortam a terasz peremén a madár eledelt,különböző magok de egy madárt sem láttam még megközeliteni azt a helyet.Szerintetek mi a baj a magokkal,miért nem eszik meg???Mit kéne csinálnom hogy elfagyasszák a magvakot??

2017. febr. 25. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért nem eszik meg mert most már tavaszodik és találnak maguknak élelmet.
2017. febr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Aha,erre gondoltam én is csak nem voltam biztos mivel itt készen kitálalva kapják meg,nem is kell keresgélniük
2017. febr. 25. 16:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egész télen etettem, jöttek is, de most már kicsi a forgalom. Tavaszodik, jönnek elő a rovarok és el vannak foglalva a párkereséssel, területfoglalással.
2017. febr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálam télen, nyáron kint van a madáretető, és mindig nagy a forgalom. Télen inkább a cinkék jönnek, tavasszal és nyáron a zöldikék, csízek, csicsörkék, na meg a verebek. Érdekes hogy a tengelicek soha nem látogatják az etetőmet.
2017. febr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző!

Úgy tudom nyáron nem szabad etetni...

2017. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tavasszal(kb március közepétől, ha nincs az átlagosnál hidegebb idő) és nyáron tilos az etetés, a fiókák elpusztulnak a magvaktól, ha a szülők azt hordják a fészekbe.
2017. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Négyes vagyok.

Nem mondtam, hogy nyáron is maggal etetek! Az Orlux Insect Patee-t szoktam beleszórni az etetőbe, vagy azt se lehet?

2017. febr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az éppen elmegy, de felesleges. Az általuk keresgélt táplálék jobb összetételű.
2017. márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5. válaszoló vagyok.


Ez egy érdekes téma mert én is úgy tudtam hogy nem szabad nyáron etetni. Viszont a napokban láttam egy német(de magyar szinkronos) filmet és abban arról beszéltek hogy az énekesmadarak és egyéb madarak az építkezések, betontenger,stb miatt egyre kevesebb kaját találnak emiatt nyáron is kell etetni őket és a kertet is érdemes úgy berendezni növények terén hogy legyen hol elbújniuk, legyenek bogyós termések,stb. Az emberke nevét meg nem mondom már de az ő kertje is ilyen és egész évben eteti a madarakat mármint nem csak a növényeivel hanem tesz ki magot meg lehet mást is. Arról is beszélt hogy az ilyen kert a növényvédelem szempontjából is jó mert a sok növény,virág vonzza a rovarokat,kártevőket így viszont hogy madárbarát a kertje nincs nála levéltetű és egyéb mert a madarak folyton ott vannak és összeszedik őket.

2017. márc. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyáron magvak közül legfeljebb kölest szabad kitenni, ezt a rovarevők nem fogyasztják, a magevők fiókái kevésbé érzékenyek, arra, ha a szülők magokat hordanak. Viszont tekintve, hogy a legtöbb kistestű madár állománya lassan, de fokozatosan növekvő tendenciát mutat, ezért erre sincsen szükség.


Mesterséges odúk, fészekanyag és itatók kihelyezésével, a bokrok megfelelő metszésével(hogy fészkelésre alkalmas ágvillák legyenek) sokkal többet segítünk a madarakon tavasszal és nyáron.

2017. márc. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!