Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy pár hullámos papagájom...

Vivvancs20000 kérdése:

Van egy pár hullámos papagájom és van a tojó neki ez a 3. párja mert a másik kettőt mindig kinyirta de nemis ez a lényeg hanem az hogy a hím mért nem hagyja a tojót költeni? Mért van ez? Mikor beakar menni mindig kizavarja a másik

Figyelt kérdés

2017. márc. 11. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Pont hogy igenis lényeges ha megöli a párját a tojó... Ugyanis nem szokásuk ilyet csinálni ha minden oké. Ez utalhat rossz tartási körülményre pl. kis hely, zsúfoltság, stressz...


Olyan jó lenne ha az emberek nem adnának odút a madaraiknak 0 körülménnyel és tapasztalattal... Igaz nem ismerlek de pusztán a kérdésed és az abban leírtak alapján sokat lehet következtetni...

Az odú adás azaz a tenyésztés egy fokozott hozzáértést és szaktudást igénylő dolog. Egy szakma. A belekezdéshez nem elég annyi hogy "úgy szeretnék fiókát" vagy hogy "olyan aranyosak és érdekes ahogy felnőnek a fiókák". Ennél sokkal de sokkal több kell tudásilag.


Tudod mi az a tojáselakadás? Lábszétcsúszás? Angolkór? És tudod ezeket hogyan kell kezelni, megelőzni? Tudod pontosan milyen színváltozatúak a madaraid? Tudod hogy egyáltalán alkalmasak-e a madaraid a tenyésztésre? Tudod hogyan kell fiókát kézzel etetni? ... Erről beszéltem. SZAKtudás...

2017. márc. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

tisztába vagyok vele tudom hogy mit jelent de nem én vagyok a hibás nagy ketrecük can és szép helyük gondozom öket nem ugy mint mások állatbarát vagyok.

nem csak obbitol tartom hanem mert imádom az állatokat és ezt is kiprobáltam és tetszik amugy meg tudtom szerint nem azért vagytok itt hogy segítsetek köszi elöre is megoldom

2017. márc. 12. 08:39
 3/10 A kérdező kommentje:

bocsánat rosszul fogalmaztam

AZÉRT VAGYTOK ITT HOGY SEGÍTSETEK NEM AZÉRT IGY KRITIZÁLJATOK nagy helyük van tágas nyáron takaritani fürdetni is szoktam őket és imádják gondoskodom rola nem ugy mint eggyesek

2017. márc. 12. 09:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Az állatokat szeretni és imádni lehet de nem erről írok...

NEM azt írom hogy nem szereted őket hanem arról írok hogy nem feltétlenül vagy tisztában a FAJNAK MEGFELELŐ tartással és nem feltétlenül rendelkezel a TENYÉSZTÉSHEZ SZÜKSÉGES információkkal,körülményekkel.


A kettő nem ugyanaz. Rengeteg ember szereti úgy a papagájait hogy közbe kínozza őket vagy árt nekik. Nem direkt hanem mert nem rendelkeznek kellő tudással ahhoz hogy megfelelően tartsák de olyan is akad aki a saját nézetéből nem enged és hiába mondja el neki valaki a helyes tartást nem foglalkozik vele.


Ismerek olyan embert akinek hiába mondd bárki bármit nem hallgat rá de IMÁDJA a papagájait mégis közbe megöli őket lassan. Mert azt képzeli hogy amit ő hisz az a helyes és minden betegséget ráfog másra,stb miközbe az ő hülyeségei miatt van baja az összes madarának.

Ez is tökéletes példa arra hogy nem elég a szeretet, a szeretettől nem lesznek boldogok és egészségesek a madarak. Mert ahhoz bizony tudás,szaktudás kell hogy az ember úgy tartsa őket és akár úgy tenyéssze őket hogy az valóban jó legyen a madaraknak is.


Ami pedig a tenyésztést illeti akkor gondolom tisztában vagy azzal is hogy jelen helyzetben felesleges hullámos papagájt tenyészteni olyan embernek aki nem igazi tenyésztő hanem csak az 1 pár madarától akar fiókákat.

Annyi a hullámos papagáj hogy sokukat nem veszi meg senki mert egyszerűen nincs annyi vevő mint ahány madár így ott szenvednek a kereskedésekben,stb illetve de a kupecek megveszik őket akik aztán ezrével adják el őket Olaszba mert náluk a hullámosokból főfogás lesz.

2017. márc. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ÉN GONDOZOM ŐKET NEM ÚGY MINT MÁSOK rendszeresen gondozom stb és KIDERÍTETTEM! HOGY A MÁSIK KÉT PÁRJÁT NEM AZÉRT NYIRTAKI MERT NE TARTOTTA ŐKET RENDESEN NEM AZÉRT HANEM MERT KIDERÍTETTEM HOGY NEM EGGY FAJ VOLT A KETTŐ

mert hogy nem voltatok hajldanóak eggy rohadt értelmes választ leírni de érdekes engem kritizálni tudtok de mást nem most vagyok itt elöször mert azt gondoltam ogy vannak itt értelmes emberek de tévedtem ilyennek nincs helye a csapadban akármit is gondolhattok rólam most pedig kérek egy értelmes hülye választ de ha ti így énis tudok ám bunkó lenni.

Vissza térve a témához gondozom etetem rendszeresen nem úgy mint mások nem olvastam végig az üzeneted mert akkor csak még bunkóbb lennék itt veled a levélben de én leszek olyan kedves hogy nem bunkózok veled és próbáljuk meg ezt az egy kérdést letisztázni és egy rendes választ kérni

másrészt gondoskodom róluk nem bagózom le őket mert itt multkor olvasgattam az ilyeket és igen találtam olyat is aki a madaránál bagozott

Köszönöm a megértésed várom a válaszod vagy másét

ÜDV.:VIVI

2017. márc. 14. 19:02
 6/10 A kérdező kommentje:

BOCSÁNAT MÉG VALAMI NEM TENYÉSZTENI AKAROM ŐKET ÉN SIMÁN EGY PÁRT VETTEM és ez lett de nem baj tatámnak van annyi szaktudása hogy össze dob egy ketrecet mert hogy newki is voltak és ö most olyan tenésztő féle tud segíteni nem kell nekem itt senki én semmi

bocsánat mégegyszer szépestét

2017. márc. 14. 19:06
 7/10 A kérdező kommentje:
és bocs ha valamit elírtam (beszokott ragadni a billentyű)
2017. márc. 14. 19:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Külön faj voltak? Az mégis hogy jött össze illetve hogy nem tűnt fel? Ha még két külön faj felismerése se megy akkor fényévekre vagy attól hogy legyen elég tudásod a költetéshez.


Nem akarsz tenyészteni azt írod de akkor mi is a kérdésed? Mert a kérdésed a költéssel kapcsolatos. Aki költet az vagy tenyésztő vagy szaporító. Olyan nincs hogy így alakult mivel emberi segítség nélkül nem tudnak költeni. Ha pedig adtál nekik akárcsak odút akkor máris nem csak "így alakult" hanem te ösztönözted őket a költése. Ha az ember nem támogatja őket a költéssel kapcsolatban mert nem akarja hogy költsenek akkor nem költenek...

Nem muszáj költeniük.


Ha ennyire választ akarsz a kérdésedre akkor leírom világosan de már utaltam rá:

Vedd el tőlük a fészket/az odút és kész. Akkor nem lesz honnan kizavarnia a hímnek a tojót.

2017. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rendesen gondozod őket?

Hány x hány centi a ketrecük?

Miket szoktak enni kapni?

Kalciumot hogyan pótolod nekik?

Mennyi idősek?

2017. márc. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Attól hogy nem akarom őket tenyészteni egy odút azért csak fel rakhatok olvastam hogy mien ha költeni akar és amiket a tojó csinált teljesen illett a leiráshoz nem kell beleszólni a kérdésem meg az volt hogy mért nem hagyja a tojót

A másik komentelönek pedig üzenem ha ezt lássa hogy rendesen elvannak tartva a ketrecük is megfelelő nem kell itten ellenörizgeti,érdekes azt nem szóljátok le aki a madara mellett bagózik érdekes hogy azt az eggy embert szóljátok meg aki egy árva kérdést tett fel jobb kérdés lett volna ha nem 250 karaktert lehet bele rakni abba a hülye kérdés és akkor ez nem lenne :/

másrészt piszkálni se kell rendesen eltartom és ebbe másnak beleszólása nincs mivel a lakásba olyan hely nincs ahol jobban elférnek úgy értem hogy értsétek hogy forgalmas helyen vannak mert máshol nem férnek el ugyanis a lakásunk picike de arról nem és vagy a családom tehet.

Nem akarok költeni de könyörgöm ha én most pl eggyel töb madarat akarok akkor mivan?igaz kicsit több lessz de nem érdeke a papagájon kívül több állatom is van amiröl gondoskodom.A fajtákrol meg nem tom hogy hallotál e arrol a kettőröl ami össze keverhetö a hullámos és a SETHLANDI ha nem hiszed akkor nézd meg a neten ugyanis a boltos adott kétfajta papagájt


(AZ ELÍRT SZAVAÉRT MÉGEGYSZER BOCS)

2017. márc. 15. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!