Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor lehet leválasztani a...

Mikor lehet leválasztani a fiatal zebrapintyeket a szülőktől, és mikor lehet megkülönböztetni a nemüket?

Figyelt kérdés
Egyéb tanácsot nem kérek, köszönöm. Elég nagy helyük, rendesen etetem őket, külön tudom tenni őket stb.

2017. márc. 18. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint még nem volt tapasztalatok ezzel kapcsolatban, ugyanis a dolog menet közben egyértelműen kiderül. Eleve ott kell kezdeni, hogy tenyésztéskor meglehetősen nagy kalitkát kell biztosítani, mert a dolog nem olyan békésen megy, mint gondolná az ember. A tollasodó fiókák csőre egészen sötét szürke, mindeddig semmi gond nincs. Azonban abban a pillanatban, hogy világosodni kezd és megjelenik rajta egészen halvány sárgás-narancsos szín, a szülők elkezdik nagy vijjogás közben kikergetni őket a fészekből. Ha ilyenkor nem áll rendelkezésre kellően nagy kalitka, ahol egy másik sarokban vagy másik odúban megbújhatnának a kicsik, akkor bizony a madártartó valami egészen félelmetes élményt él át a visítást, vijjogást hallva. A szülők ilyenkor még időnként etetik ugyan a kicsiket, meg éjszakára hajlandó az egész család együtt lenni a fészekben, de ekkor már eljött az idő a különválasztásra. Azért jobb eleve nagy kalitkával indulni, mert akkor, ha a szülőpárnak vagy a kicsiknek van más hely (ág, ülőrúd, fészekodú), elrejtőzési, távolodási lehetőség, akkor kevésbé tűnik kifelé is ez a "baromfiudvari perpatvar".
2017. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mint írtam nagy helyük van. Tehát akkor válasszam le, ha már nem fekete a csőrük? Egyből látszik a tollazatukon, hogy hím vagy nőstény, vagy a mintázat később alakul ki?
2017. márc. 18. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!