Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Verekedős kakast hogy lehet...

Verekedős kakast hogy lehet megszelídíteni?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy kakast és egy tyúkot apukámnak szülinapjára. Ő még nem látta, nem is tud az "ajándékról", hétfőn jön haza. Jajj szegény, remélem nem fog szívbajt kapni tőle...

Nagyon szép színes kakas, fodros taraja, gatyás lába van. Az én hibám persze, hogy nem kérdeztem rá az eladótól, hogy mennyire szelídek a madarak. Addig rendben is volt, szelíd is volt, amíg az autóban az ölemben utazott a tyúkkal. Utána kikerültek a tyúkudvarba, ott boldogan felfedezték a terepet, 10 percre rá visszamentem, hogy megnézzem őket, hát látom hogy az új tyúk és egy régi egymásnak esik és verekedni akarnak. Mondom ez nem lesz jó, bemegyek az udvarba, hogy felkapjam az egyik tyúkot, erre ahogy nyúlnék feléjük, a kakas látom h harci pózban rám akarja vetni magát, úgy h visszakoznom kellett. De a 2 tyúk továbbra is csépeli egymást, megint nyúlnék oda, de a kakas mutatja, hogy ha én úgy, akkor ő támad. Na mondom ez nem tréfa, inkább kioldalgok a kapun, de ahogy hátat akartam fordítani, látom a szemem sarkából hogy megint nekem akar esni, úgy h gyorsan megint felé fordultam, így nem támadt meg, de amint megint meg akartam fordulni, megint nekem akart jönni, így bölcsebbnek láttam ha rák módjára próbálok kioldalogni a kapun és szembe maradok vele. Már majdnem sikerült kijutnom, de nem tudta megállni, hogy rám ne ugorjon és kicsit bele is csípett a csuklómba.

Valakinek van ötlete, sikerélménye hogy sikerült-e már ilyen vadócot betörni valamilyen módszerrel?

Most egy másik oldalon olvastam, hogy ha ránk támad a kakas, soha ne támadjuk vissza, mert akkor folyamatos konkurenciának fog tartani és mindig ellenségnek fog tekinteni, akire máskor is rá kell támadnia. (Pl. volt sok éve egy olyan kakasunk, amelyik apukámat gyakran megtámadta, de engem sose, én sose bántottam a kakast, apu viszont mindig rugdosta, így állandó haragban voltak egymással).

Holnap megint kimegyünk anyummal a kertbe és be kell menni a baromfiudvarba megetetni az állatokat, de hát ott a kakas... Két opció jutott eszembe, viszek magammal egy vödör hideg vizet és nyakon lódítom vele, ha nekem akar jönni, de szerintem ezzel unszimpatikussá válok a szemében. Másik opció, amit inkább kipróbálnék, hogy elkapom és jól eldajkálgatom az ölemben, hogy lássa hogy milyen "jó fej" vagyok. Persze ennek is úgy lenne értelme, ha naponta, vagy naponta többször is ezt megtenném. Csak az a baj, hogy most nem tudok odaköltözni, mert hétköznap hetente 2x is esti tanfolyamra járok, napközben meg dolgozok, így nincs időm haza menni.

Ilyen kakas-babusgatásnak szerintetek lenne haszna/értelme? Biztos azért ilyen agresszor, mert ahol ezelőtt lakott, ott nem foglalkoztak vele fiatal korában és bántották, így minden embert ellenségnek tekint.

(A kakast meg úgy fognám meg, h amikor jön felénk, rá dobnánk egy nagy rongyot és akkor tehetetlen lesz.)



#támadás #tyúk #verekedős kakas
2017. márc. 25. 21:08
 1/9 anonim válasza:
12%
Fejsze a nyakához, ha más nem egy ünnepi kakaspörkölt :)
2017. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Hát fogalmam sincs, hogy mi lehetett apukáddal és a régi kakassal, de nálam ez úgy nézett ki, hogy rontott felém, ugrott, repült, amennyire tudott, levettem egy egyenes rúgással, utána azzal a lendülettel ment egy köríves fejre, megprördült, repült 5 métert, azóta, ha engem lát, eltereli a tyúkokat az udvar másik végébe. Mikor meglátja, hogy bemegyek, akkor a lehető legnagyobb ívben kerül és nem érzi magát "férfinak". Ha bent vagyok a tyúkok között, akkor nem is dirigál nekik. Mikor kimegyek már ő a főnök. Szóval ezt kell. Nem csak finoman távol tartani, rúgdosgatni, mert azt ő sem veszi komolyan. Egyszer belebikázni, utána már szótfogad. Nálam így volt. Nem lett semmi baja, tiédnek se lesz. Csak tudta, hogy a következő nagyobb lett volna és nem kötekedett. Szóval én ezt ajánlom. Pláne, ha belédcsípett...hát tőlem az után olyat kapott volna, hogy aznap este azt ettük volna. Szóval nyugodtan lehetsz vele kemény, hogy érezze, hogy te vagy a főnök.
2017. márc. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
alapbol bolond lehet az, nem lehet megnevelni, el kell vagni a nyakat
2017. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
am a kakas veszelyes, ne akard elkapni s idomitani, raugrik a fejedre oszt kiszedi meg a szemed is.
2017. márc. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Őőőő a házi tyúk nem kutya, kápizs?


A babusgatás nem opció, mert ebből semmit nem fogna fel, sőt... A hidegvízzel sem érsz el semmit, mert a dús tolla miatt nem sokat fog érezni, megszárad és kész. Úgy van ahogy írták, egyszer jól neki kell menni, és akkor tudni fogja, hogy te vagy az úr, te vagy az erősebb.

Különben az agresszív kakasok a pörköltbe valók, mert nem lehet jobb belátásra téríteni őket.

A tyúkok meg azért verekednek, mert ki kell alakítani újra a rangsort.

2017. márc. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igy van kutyát macskat lehet idomitani mert azoknak van eszuk gondolkodnak es tudnak szeretni, a kakas viszont nem ilyen, nincs semmi esze nem gondolkodik ö egy ösztönlény, idomithatatlan sose fog szeretni senkit, látom nem vagy egy videki gyerek, a legtobb kakas agressziv indokolatlanul is hisz senki nem bantja oket akkor is agressziv, engem kiskoromban megtamadott egy alig tudtam elfutni, anyam rosszabul jart amikor kicsi volt raugrott a kakas csak ugy a fejere es tamadott esz nelkul, vasvillával kellett leszurni a kakast anyam testi epsege erdekeben, szval nagyon veszelyes allat, konnyen korhaz lehet a vege.
2017. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A legtöbb kakas azért nem agresszív, nálunk kiskoromban volt utoljára verekedős kakas (meg gúnár ill. bakpulyka), azóta volt több kakas is, de azok rendben voltak.

Tegnap ahogy anyu megpróbált bemenni a tyúkólba a tojásért, egyből utánament a kakas, hogy ráugorjon, azt mondtam neki hogy nehogy hátat fordítson neki, mert abból baj lesz és így megfordult és kihárította. Persze vitte a seprűt is magával, mert előző nap felfedeztük, h a kokoru fél a seprűtől, így ha magad elé tartod az már elég jó védelmet biztosít. Úgy néz ki seprűre van idomítva.

Utána meg próbáltuk elkapni, mert feltett szándékom volt h félórára dajdajozom az ölemben, még kekszet is hoztam neki a bizalom jelélül, de ahogy közelítettünk felé - én a seprűvel, anyám egy paplanhuzattal - egyből menekülőre fogta a dolgot és sehogy se tudtuk elkapni, itt elég nagy a tyúkudvar, és minden sarokból sikerült kislisszolnia. Máris nem volt olyan nagylegény... Van pár tyúk, de azok olyan szelídek, hogy bukdácsolni kell tőlük, mert mindig láb alatt vannak és jönnek az ember után.

Amúgy itt egy kép róla, úgy néz ki mintha brahma kakas lenne:

[link]

2017. márc. 27. 09:40
 8/9 anonim ***** válasza:

A lábtoll miatt lehet benne brahma, de szerintem ő már erősen keverék. A fajtisztának nem ilyen fűrészes taraja van (ha van ilyen változat is, elnézést), és a farka is túlságosan felfelé ível, nagy, a barhmanak sokkal gömbölydedebb, lágyabb. ( [link]

Plusz a mellén az a babosság, vagy minek nevezzem, szerintem fordul elő a fajtában.

Érdekes látványt nyújt, nekem nem annyira szép, mert pont a brahmák a gyöngéim így elfogult vagyok ilyen keverékek láttán.


Nos, végeztem. Tehát. Már korábban is leírtam, hogy tutujgatni NEM lehet.

Ha ennyire agresszív, akkor meg kell mutatni ki az erősebb. Rá kell vágni a seprűvel, vagy belerúgni, és akkor tudja majd, hol a helye, kerülni fogja a konfliktust. Nekem is volt egy kakasom, én nem féltem tőle, mikor valamilyen okból meg kellett fogni elkaptam a grabancát. Soha nem jött nekem, meglátott és már is ment az udvar másik végébe, édesanyámat pedig megtámadta, úgy látszik engem jegyzett meg. (Bár ez elég kétséges, mert olyan buták, hogy némelyik 3 éve ugyanott élt és mindig kereste az ajtót vagy 15 percig...).

Az említett módszered nem lesz jó, gondold végig mit fog fel belőle az állat:

"Üldöznek ezek az emberek, nagy nehezen valahogy elkapnak, aztán lefognak az ölükben, nem tudok onnan elmenni és folyton valami kemény dolgot tart a csőrömhöz, de én csak arra várok mikor harapja el a torkomat."

Az meg pláne, hogy a keksz a tökéletes jutalomfalat egy tyúknak. Ha már ilyesmiben gondolkodunk én téli madáreleséggel (mert ugye be kell fejezni az etetést) kedveskedek nekik, mert abban van más is, amit egyébként nem kapnak. De így is a szelídités az állat akaratából történik, tehát én tartom a markom az eleséggel, kicsit előtte elszórom és várok türelmesen, a szemem se rebben, amíg valamelyik merészkedik belecsippenteni a tenyerembe. Különben még a csomóba szedett fűre is jönnek, mint a legyek.


Tehát összegezve a "szelidítés" itt nem opció, meg kell ruházni és kész. Egy madár (különösen a tyúk), nem úgy működik, mint egy kutya.

2017. márc. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Fajtatiszta, én sem láttam még griffmadarat :D (előző voltam)
2017. márc. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!