Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudom megszeliditeni a...

Katy21 kérdése:

Hogyan tudom megszeliditeni a hullamos papagajom?

Figyelt kérdés
Sziasztok, mar tobb mint egy hete van nalam, kislanyka :) es igazabol a furtos kolest eszi a kezembol nyujtom neki neha eleg kicsire vagok egy 5 centire es eleg kozelrol eszi :) mar eszre vettem hogy figyelget a hangokra kivancsiskodik :) mikor egyszer ki lett engedve evett a tenyerembol csak picit felek hogy megcsip ugye :/ azt mondjak nagyon faj es amit eszre vettem hogy nem tunik betegnek igazabol sokat csipog mostmar :D eszik is neha azt veszem eszre jatekos de nem annyira :) 2 napja kezdett el kicsit erdeklodni :) es felul a fejen azt vettem eszre hogy nehany tolla hianyzik csak ilyen feher tove maradt de egyaltalan nem tunik betegnk miez??? Minden almom hogy meg szeressen :) es szelid legyen adjatok legyszives par tippet :) koszi elore

2016. okt. 22. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fáj a csípése, elsőre ijesztő, de nincs akkora erő a csőrében, hogy kárt okozzon egy emberben... nyugodtan csípesd meg magad direkt így többet nem fogsz tőle félni... csak ne rántsd el a kezed mokor megcsíp... egyrészt ekkor ő is látja, hogy értelmetlen másrészt pedig neked is hasznos mivel megtudod milyen érzés...
2016. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt es arra mit tudnal higy a fejenel fura csak a toll feher tove van nehany helyen ? Ez baj ? Kicsit a szemenel is ugy latom vakargatta es kicsit ki hulott neki ott
2016. okt. 22. 11:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szelídség nem szereteten múlik hanem a bizalmon. Ha elnyered a bizalmát akkor szelíd lesz mert bízik benned,nem fél. Minél több idő telik el annál jobban bízik benned.

Szeretni mármint úgy igazán(érted mire gondolok) ne téged szeressen mert az nem normális. Minél előbb vegyél neki párt, ha valóban tojó akkor egy hímet hogy NE te legyél az akit a párjának tekint hanem a fajtársa,úgy a normális. Ketten is ugyanúgy lehetnek szelídek csak közbe sokkal boldogabbak.


A csípésük nem nagy dolog még akkor se ha teljes erőből csípnek. Foglalkozz vele továbbra is sokat, engedd ki... fürtös kölessel csald a kezedre majd hagyd hogy ücsörögjön ott.


Leírás alapján semmi baja, csak vedlik. Amikor nőnek az új tollak akkor az elején tokban vannak azokat látod.

Az étrendje remélem nem csak magokból áll hanem sokminden másból is napi szinten. Vedléskor kicsivel több fehérjére van szükségük meg vitaminokra, ásványi anyagokra azaz gyümölcsökre, zöldségekre, gyomnövényekre, zöldekre, csíráztatott magokra,stb. A zöldség,stb kalciummal való meghintése is fontos... De a kalcium hasznosulásához madárlámpa is kell mert anélkül olyan mintha meg se ette volna, mondjuk a madárlámpa alapkellék.

2016. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 #rock and roll# válasza:
100%
Szia! A csípése egyáltalán nem fáj. A toll kihullás az nem tudom hogy miért van de az enyéim is elég jol hullatják a tolukat ezert vettem nekik ilyen vedlés elleni cseppeket. Beszélj hozza nagyon sokat és a kezed mindig probald meg hozzá oda tenni hogy szokja meg és elöbb vagy utobb meg szelidül :)
2016. okt. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat ! :) de jo azt hittem mar baj van :) igen persze ma is evett kis salatat :) de viszont az almat multkor nem evett lehet azert mert az elejen volt szokatlan volt neki :) igen mikor legutobb ki engedtem engedekenyebb volt ra maszott a tenyeremre :) koszonom a batoritast a csipest illetoen ! :) remelem legyozom ezt a felelmet :) legkozelebb meg probalok tobb gyumolcsot adni neki :) de a lamparol nem hallottam :/ allat boltban vettem es nem nagyon i formaltak... szinte semmirol mindenrol interneten tajekozodtam :/
2016. okt. 22. 22:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha tanulni akarsz ajánlom a "Papagáj takarmányozás" nevű csoportot facebookon.

Salátával csak óvatosan, csak akkor kapjon ha saját vegyszermentes és akkor is csak mértékkel. Bolti vagy egyéb vegyszeres csak káros neki,bele is halhat. Ez minden másra is vonatkozik. A vegyszerekre nagyon érzékenyek.


Ne csak gyümölcsöt kapjon. Az említett csoportban találsz egy listát amin rengeteg nekik adható dolog van de kérdezni is tudsz. Valószínűleg többször,sokszor kell kínálni mindennel mire megkóstolja őket de kitartóan kell próbálkozni.


A tartásukkal kapcsolatban meg nézd meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M


Állatkereskedésben az esetek 99%-ában NEM értenek hozzájuk, csak árulják őket. :(

Internetes dolgokkal vigyázz mert sajnos sok hülyeség is van. Ezért kell megbízható helyről,megbízható emberektől tanulni és nem össze-vissza csak úgy olvasgatni mert könnyű tévhitekbe belefutni.

2016. okt. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, mindenfelekeppen meg nezem ezt a csopit fb on ! :)
2016. okt. 24. 10:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Immar a csopi tagja vagyok ! :) nagyon jo hasznos koszi hogy ajanlottad :)
2016. okt. 24. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!